Avsnitt
-
Az adás vendége Soproni Tamás.
Miért volt sikertelen a Momentum, és miért adott mégis olyan sikeres polgármestert, mint a Terézvárost irányító Soproni Tamás? Mit vár az új kormánytól és sikeres-e a közösségi költségvetés, amit bevezetett a kerületben? Mitől voltak sokszor pitiánerek a Fidesz elvonásai az önkormányzatoktól?
-
Kétszer indult a főpolgármesteri, egyszer képviselői székért, alapított mozgalmat, és próbálta összefogni az ellenzéket. Magyar György ügyvéd legfőbb ambíciója, hogy a szakmája a jog szabályait a politika végre kezdje betartani.
-
Saknas det avsnitt?
-
A beteg-orvos-viszony az elmúlt években megromlott, toxikus lett, a várólisták végtelenek, az orvosok túlterheltek. 500 milliárd forint plusz és aztán ennek a duplája kellene ahhoz, hogy hat-hét év alatt a magyar egészségügy elérje a cseh, közepes szintet. Dr. Álmos Péter a Magyar Orvosi Kamara elnöke volt az adás vendége.
-
Képzeljenek el egy független oknyomozó újságírót, amint Tiborcz kutyáinak a hasát vakarja... De ez csak egy poén egy pillanatnyilag szomorú történet, a Népszava printjének leállítása ügyében. Batka Zoltán, a Népszava munkatársa volt a műsor vendége, aki korábban már átélt egy laphalált, 2016-ban a Népszabadságét.
-
Az adás vendége Herman János, volt NATO-nagykövet, korábban az Európai Unió nagykövete Norvégiában és Grúziában, aki szívesen nevezi magát brüsszeli bürokratának. Szénási Sándor arról kérdezte, szerinte milyen Európa-politikát és általában, milyen külpolitikát kell vigyen a Tisza-kormány az elkövetkező években?
-
Az adás vendége Sándor Pál filmrendező.
Nem igaz, hogy azért hívják Palikának, mert kicsi, ez inkább szeretetnyelv. Az egyik legfontosabb magyar filmrendező, aki a 80-as évek végén megérezte, hogy az a világ, amit ismert, elmúlt. És akkor leállt a filmekkel. Mi vár a szakmájára a rendszerváltás után?
-
Az adás vendége Pikó András, Józsefváros polgármestere.
Beszélgettünk hazánk megmentéséről, a saját generáció hibáiról, a „nemlopásról”, és arról is, milyen apróságon múlhat egy polgármesterválasztás Józsefvárosban. -
A műsor vendége Balásy Zsolt, a HOLD Alapkezelő portfóliómenedzsere.
Az adásban részletesen átbeszéltük a magyar gazdaság jelenlegi helyzetét, az elmúlt évek gazdaságpolitikáját, valamint a jövő lehetséges irányait. Szó esett a gazdaságba történő állami beavatkozásról, az oligarchák szerepéről, az euró bevezetésének esélyeiről és arról is, hogy merre tart Magyarország gazdasági szempontból. -
Hogyan használta '56-ot az Orbán-rezsim és mi köze ennek a vezér kaméleonpolitikájához? Miért nyírták ki az 1956-os Intézetet? Van-e értelme újrateremteni valamit, amit a tegnapi rezsim összedöntött? Szénási Sándor vendége Rainer M. János történész, az 1956-os Intézet utolsó főigazgatója.
-
Az adás vendégei Báder Tamás és Kárpáti Iván. Elmúlt 15 éves történetük a Klubrádió és a magyarországi független média története is. Szénási Sándorral együtt felidézik azt is, először a kollégákat is győzködni kellett, működhet, ha a hallgatók segítségét kérik a túléléshez.
-
Miért váltott át zuhanórepülésbe a magyar mezőgazdaság az elműlt 15 évben? Hogyan jutottak pénzhez, paripához a NER-kegyencek? Ahogy az egészségügy és az oktatás, úgy a vízgazdálkodás megszervezése sem érdekelte az Orbán-kormányt. Ennek következtében az országban nagy területek száradnak ki. Raskó György agrárközgazász volt az adás vendége.
-
Az adás vendége Eörsi Mátyás külpolitikai szakértő, korábbi külügyi államtitkár.
-
Az adás vendége Hardy Mihály.
A szovjet peresztrojkát közvetítette Moszkvából a köztévé tudósítójaként. Pár év múlva azonban a szigorodó médiaviszonyok elűzték, így az üzleti életben tanulta meg a piac nyugati logikáját, míg a magyar valóságot is utolérte. 2020-ban került a Klubrádióhoz, hogy újrakezdje a független médiában és évekig a rádió főszerkesztője volt. Ma is vezet műsorokat, és részese a tavaszi túlélő túrának is.
-
Az adás vendége Jámbor András Imre magyar kommunikációs szakember, újságíró, a Mérce alapítója és 2019-ig főszerkesztője. 2022-től a Szikra Mozgalom, illetve az Egységben Magyarországért országgyűlési képviselője a Budapest 6. számú választókerületben.
-
Kerényi György újságíró volt az adás vendége.
Hétszeres médialapító, dolgozott a Narancsnál, vezetett cigányrádiót, négy évig volt a Kossuth Rádió főszerkesztője, pár hónapig Botka László kommunikációs megbízottja, de rakodómunkásként is dolgozott Londonban, amikor más munka nem akadt. Legutoljára a Szabad Európa Rádió magyar szekciója ment ki alóla, tavaly ősszel. -
Amikor a Heti Válasz sztárja lett, a lap még polgári életet élt a jobb oldalon. Amikor a Mandinerhez került, az még szabadelvű-liberálisnak mondta magát. Amikor visszament a Heti Válaszhoz, azt látta, hogy a Fidesz idegennek nézi. A polgár szó akkor már tényleg csak politikai termék volt. A lapot ma Válasz Online-nak hívják, és független. Stumpf András, a VálaszOnline újságírója volt az adás vendége.
-
Az adásban Holoda Attila energetikai szakértővel beszélgetett Szénási Sándor.
-
Az adás vendége Grecsó Krisztián, a kortárs magyar irodalom meghatározó alakja. Sokszínű történetmesélő. Énekel, zenél, önálló estje van. Alanyi író és közéleti szereplő. Radikális őszinteségére oda kell figyelni.
- Visa fler