Avsnitt
-
Vi är tillbaka! I detta avsnitt gästar bror Mattias oss och tillsammans diskuterar vi Fria Ligans spel The One Ring.
-
Vi är tillbaka! Vi pratar Kickstarter, Riotminds och hur en gör en bra RP.
-
Saknas det avsnitt?
-
Vi är tillbaka! Vi går igenom lite nyheter och ger ett första intryck av Basker Blå och De Fördömda.
-
Det är inget skämt! I detta avsnitt överöser vi Snösaga till Drakar och Demoner 6 med kärlek!
-
I detta avsnitt ger vi en överblick av DoDs historia och dess nutid, både i officiella spel och spel som påminner om DoD.
-
Vi är tillbaka! Två veckor för sent kommer här vår tredje livesändning! Vi pratar strunt, kommer av oss och avslöjar de fyra vinnarna av vår juläventyrtävling!
Eftersom tävlingen är sponsrad och detta är tillkännagivandet av vinnarna anser vi även detta avsnitt sponsrat av Fria Ligan, Mylingspel, Helmgast och Daniel Lehto AB.
-
Vi är tillbaka! Vi pratar lite Kickstarter, lite annat och mycket JUL. Vi meddelar en viktig sak och Patrik smiter från inspelningen.
-
Vi är tillbaka!
Vi pratar Kickstarter, Troubleshooters och lite annat.
-
Tillsammans med Mindy-Micke pratar Kristoffer om The Troubleshooters.
Kul!
-
Nu kanske ni tror att vi slappnar av bara för att vi gjort 100 avsnitt. Icke, sa Nicke! Här kommer avsnitt 101!
Vi pratar lite Kickstarter, spelat sen sist och inte minst Åskfågelns flaggskepp Western.
-
Vi firar 100 avsnitt med buller, bång och livepodd! Oklippt, ostrukturerat och kolossalt ogenomtänkt. Är vi nöjda ändå? Om vi är!
-
Nedräkningen till 100 närmar sig!
Vi pratar nyheter, backlogg och skrivit sen sist. En hel del flum utlovas också. Patrik är taggad på en nyhet och Kristoffer på en annan.
-
Vi pratar Troubleshooters, Ennies och juläventyr. Häng med!
-
I det här avsnittet ringer vi upp Tomas på Fria Ligan och ställer frågor kring det kommande Drakar & Demoner.
-
Vi fyller på med avsnitt denna månad! Vi snackar ENnie Awards, Rollspelskollektivet och en del annat.
-
Vi är tillbaka! Vi slår oss ner i en stuga i Tornedalen och pratar lite Kickstarters, pre-orders och dylikt.
-
ÄNTLIGEN sitter Kristoffer och Patrik och tjötar igen. Vi pratar nyheter, spekulerar kring utgivningar och pratar low prepp/prepp.
-
I det här avsnittet är Mattias på besök. Vi pratar om Ensamma Vargen från Åskfågeln. Kul!
-
Vi har fått post! Vi snackar pyttelite om Sylfens Vrede från Helmgast, ganska mycket om Snösaga, en hel del om Patriks nya skrivprojekt och lite om Kristoffers gamla skrivprojekt. Vi pratar också om de bästa rollspelskampanjerna som skrivits.
- Visa fler