Avsnitt
-
Ok, už stačilo barjakých formátových vymýšľancov. Dosť bolo podcastovania z japonských áut a kadejakých rozhovorovačiek československého developerstva z videoherných konferencií. Od dnes (aspoň na chvílku) sme späť v trojici, klábosiac o hierkach.
No a keďže sa akčné trio YTJ dlho nevidelo, veľa sa porozprávalo.Tulex s Yablkom sa hrali Minu Hollowerku a vraj je to strašne dobré. Jozef sa vydal na ruské sídlisko aby predával cigarety v I Have No Change. Tulex kŕmil potvory v Creature Kitchen a Yablko kŕmil starý Dark Souls 2 modmi ktoré odrážajú svetlo tak ako si to Fromsoft prial. Ale pospomínali sme si trošku aj na Game Access a Jozef pospomínal aj čo sa mu podarilo odprúdiť na AW streamoch ktoré si viete vychutnať na AW youtube, každú stredu od 21:00 ish.
Jo a zažili sme snáď najdivokejšie technické problémy za veľmi dlhý čas. Kamery nefungovali, dedinský internet nepodržal a dokonca sme aj globálne pokazili discord tak, že sme museli nájsť diskusný azyl na gtalku.
Všetko späť v starých koľajách hráčky a hráčikovia. Hrajte sa hry, čoskoro bude aj Level Majstrov, aj Fňúrik aj všetko. Aby vám nič neuniklo, nezabudnite držať oči na našich sietiach a samozrejme utekajte sa ukázať na našom discorde.
Tu drž očko, na týchto linkoch:
https://www.arcadewatch.sk/
https://www.patreon.com/ArcadeWatch
https://www.facebook.com/theArcadeWatch/
https://www.instagram.com/arcadewatch/
https://discord.gg/6SskRdh discord bejbe
Pripadne vypočuj aj na bezobrazovych platformach
https://spoti.fi/3wfdgWx - Spotify
https://apple.co/3KZGuhw - apple podcasts
Dnešné intro k nám priletelo od Hráčika Trávu. Tí z vás, ktorí pozorne sledujete naše intrá a najmä tie od Trávu, ste si určite všimli že protagonistovi sa už zaslúžene podarilo vymaniť zo skladového liminálna a opäť si užíva slobodu s plzňou aj kvalitným čtivom. Trávo, ďakujeme za intro aj za toto mikronaratívne rozuzlenie. heart emoji.
Parádny intro track má na svedomí https://doubleash.com/ ❤️
-
Ak ste sa niekedy prechádzali bratislavským podchodom, zúčastňovali sa nočných diskoték, prípadne čítali časopis pre deti a mládež, tak náš dnešný hosť je pre vás veľmi známa firma.
Eniac je umelecká enigma. Kyanidový chlapec ktorý robí všetko a všetko čo robí, robí dobre. Kreslí komiksy, obrázky, plagáty aj bársjaké letáčiky. Okrem vizuálneho bastlenia bastlí aj digitálne, kde jeho videohry ste vedeli nájsť všade od staručkých telefónov až po fasády na budovách mincovníckych stolíc.
Eniačik sa v posledných rokoch venuje jednej krásnej videohre. HEAVYDELIC je podľa jeho slov konečne tá vec ktorú si aj masovo zahráme a jeho sľuby podčiarkuje čerstvým steam pejdžom aj s naplánovaným early accessom. Kompletne ručne kreslená adventúro-skákačka je zatiaľ síce krátka, no beznádejne prenádherná.
Eniac k sebe priťahuje zvláštne veci. Má zvláštne detstvo a mladosť, zvláštne zážitky s publishermi aj zvláštny spôsob videohernej prezentácie. My v našej redakcii milujeme zvláštne veci. Všetko by malo byt navždy len a len zvláštne.
Ak tiež ľúbiš plávať v krásom zvláštne, odporúčame obzvlášť tieto linky:
https://store.steampowered.com/app/4332500/HEAVYDELIC/
https://www.instagram.com/artereniac/?hl=en
https://eniac.ninja/
https://www.facebook.com/p/VHSKY-pod-plesnivou-klenbou-61551118993203/
A ak sa chceš naučiť ako vyrábať podstatné mená z prídavných, poď sa tuto nakliknúť:
https://www.arcadewatch.sk/
https://www.patreon.com/ArcadeWatch
https://www.facebook.com/theArcadeWatch/
https://www.instagram.com/arcadewatch/
https://discord.gg/6SskRdh discord bejbe
Pripadne vypočuj aj na bezobrazovych platformach
https://spoti.fi/3wfdgWx - Spotify
https://apple.co/3KZGuhw - apple podcasts
Dnešné intro priletelo z Berlína, v Európe, na svete, z A.MAZEu, od yabĺčka. Ďakujeme yabĺčko! Intier síce máme teraz od vás všetkých v zálohe haba dej, no samozrejme kedykoľvek môžte posielať ďaľšie. Nápadov a hostí máme naplánovaných takisto dva haba deje, čiže príde rad na každého. Hearts.
Parádny intro track má na svedomí https://doubleash.com/ ❤️
-
Saknas det avsnitt?
-
Detské izby a štúdia sme vymenili za perleťovú Corollu a to môžte znamenať len jediné. Opäť podcastovo experimentujeme.
Minulý víkend sme navštívili náš obľúbený, lokálny, tvrdo brnenský festival Game Access. Aj tento rok bol plný krásnych ľudí, siahodlhých videoherných debát, nových priateľstiev, žúrok do štvrtej ráno, asociačných ruliet a hlavne československých indiečiek. A o tom čo sme sa hrali sa zväčša rozprávame práve po ceste domov no tento krát pri tom bola kamerka aj mikrofóny.
Posádku dnešného podcastu tvoria: Jozef za volantom a Tomáš ako navigátor. Sadné sedadlá obýva ludonaratívny pár Miriam s Denisom. Všetci štyria sú unavení, oči majú krvavé, no o videohrách sa porozprávajú aj keby syrečky padali. Rozobrali čo sa im páčilo, čo odporúčajú na čo sa tešia aj čo zažili. Zhrnuli celý festival, pochválili aj pofrflali trošičku. Ale vraj bolo dobre.
V Brne sme experimentovali s kade čím, no boli sme aj zodpovední butikoví žurnalisti a okrem podcastového experimentovania sme boli aj v poli. Nahrali sme cez tucet rozhovorov s herným developerstvom, ktoré treba ešte trošku postrihať a snáď čoskoro pristane na našom youtube. Do vtedy si teda aspoň vychutnajte našu cestu domov.
Zastav na týchto benzínkach:
https://www.arcadewatch.sk/
https://www.patreon.com/ArcadeWatch
https://www.facebook.com/theArcadeWatch/
https://www.instagram.com/arcadewatch/
https://discord.gg/6SskRdh discord bejbe
Pripadne vypočuj aj na bezobrazovych platformach
https://spoti.fi/3wfdgWx - Spotify
https://apple.co/3KZGuhw - apple podcasts
Dnešné intro k nám doletelo od nášho rezidentného dátara, spracovateľa najlepšej ligy v guess the game pod slnkom. Hráčik Hades my ti ďakujeme za komunitné radovánky a aj za to že si na nás spomenieš na dovolenke, keď máš oddychovať.
Parádny intro track má na svedomí https://doubleash.com/ ❤️
-
Až pri stružlikaní tohto podcastu som si uvedomil že na mňa z názvu folderu pozerá jubilejná stopäťdesiatka. O to arkejdvočovejšie je, že tento podcast vznikol v podstate omylom. Ale vlastne vôbec. Táto diskusia sa proste mala stať a tak sa stala. A my oslavujeme!
Nataša je naša dobrá kamarátka, náruživá čítačka kníh, organizátorka nazávislých festivalov a po novom aj bastlička videohier. Jej prvotina vznikla na game jame a dvihla zopár obočí. Či už svojou témou alebo príjemným potenciálom. Dvihla dokonca tak veľa obočí, že bola vyslaná reprezentovať celorepublikové hrobastličstvo až do Brazílie.
S Natašou sme si o hre písali a potom sme sa rozhodli to nahrať. A tak v priebehu chvíle a pol sme sedeli za počítalkami a debatovali sme. Rozprávali sme sa o tom prečo sa rozhodla vyrábať videohru o menštruácii aj o tom, prečo by táto téma nemala dvíhať obočia. Dozvedeli sme sa ako si našla tím ľudí ktorí jej pomohli hru vyrobiť aj o tom ako prešla cez kadejaké hocijaké semifinále aby nakoniec sedela za stolom niekde v južnej amerike klábosiac z publishermi.
Veľmi milá osoba s veľmi milou hrou a veľmi milým príbehom. Drobnosť o veľkých témach. Žiadne pozlátko len ozajstné naozajstno, také čo vieš ľahko uchopiť srdcom.
Živió tento podcast a živió malé videohry!
Nataša mi síce nestihla poslať linky, ale ja som predsa len nejaké našiel:
https://natasiak.itch.io/keeper-of-the-cycle
https://www.instagram.com/_natasiak_/
https://gamejamplus.com/en/
https://www.instagram.com/fnurik_festival/
Naše cykly zasa rozpozoruj tu:
https://www.arcadewatch.sk/
https://www.patreon.com/ArcadeWatch
https://www.facebook.com/theArcadeWatch/
https://www.instagram.com/arcadewatch/
https://discord.gg/6SskRdh discord bejbe
Pripadne vypočuj aj na bezobrazovych platformach
https://spoti.fi/3wfdgWx - Spotify
https://apple.co/3KZGuhw - apple podcasts
Dnešné intro som potreboval použiť lebo je v ňom ružový Vladimir Iľjič. Prišlo od yablka, ďakujeme yabĺčko! Jo a ináč, máme teraz toľko intier že nebudeme suchý ešte ďaľších 150 podcastov. Ok kecám, možno tridsať. Každopádne čo chcem vysloviť je poďakovanie za všetky intrá čo ste hráčikovia poposielali, ste najvačšie zlatíčka.
Parádny intro track má na svedomí https://doubleash.com/ ❤️
-
Najpomalší prispievateľ do Arcade Watch podcastov je späť! Vedenie Arkádovej Hliadky si určite myslelo, že som nadobro zdrhol po tom, ako mi za odmenu za tých mojich pár podcastov dali AW mikinu, ale ja nie som taký. Stále som tu niekde vzadu a príležitostne vykuknem s videoherným soundtrackom, ktorý opantal moju myseľ.
Jedným z takých soundtrackov je aj hudba z Rayman 2: The Great Escape, ktorá si v mojej hlave už vyše 20 rokov pravidelne pýta pozornosť. Svojím originálnym mixom širokej palety rôznych hudobných žánrov a skvelými melódiami sa mi vryl hlboko do šedej kôry hneď pri prvom prejdení a ostane tam už asi navždy. A keďže ho považujem za jednu z najlepších soundtrackových prác, tak sa chcem oň s Vami podeliť a stiahnuť Vás na moju stranu barikády (ak tu vôbec nejaká barikáda existuje).
Ja viem, na prvý pohľad pôsobí Rayman frančíza dosť infantilne. Ale každý, kto ju niekedy hral, vie, že je to kvalitná zábava aj pre dospelé publikum. S jeho hudbou je to tak isto. A hlavne s hudbou druhého dielu, ktorá podstatne vyčnieva z radu všetkých Raymanovských hier. Ak sa chcete dozvedieť, čím to je, tak sa pustite do počúvania Videoherného Ľúbozvučna číslo 5.
Ľúbenie Ľubovho Ľubozvučna rozozvuč ľúbením aj týchto miest:
https://doubleash.com/
https://www.facebook.com/groups/hudbavidoehier/
AW kreatívny lejbel zasa popozeraj tu:
https://www.arcadewatch.sk/
https://www.patreon.com/ArcadeWatch PATREON!
https://www.facebook.com/theArcadeWatch/
https://www.instagram.com/arcade_watch/
https://discord.gg/6SskRdh discord bejbe
-
Podcasty nahrávame neskoro večer aj tento text píšem neskoro večer. Náš digitálny koníček ako aj diskusie si bohužial nachádzajú miesto v kalendári zásadne po polnoci a mne neostáva nič iné ako friško napísať podcastový description.
Neverili by ste no dnes sme sa rozprávali sme o videohrách. O takých čo vyšli dávno, o takých čo vyšli tento týžden ba dokonca aj o takých čo ešte ani nevyšli a my sme sa ich už hrali. Tulex porozprával o Neverway aj OPUS: Prism Peak. Yablko nám zas pošepkal o Prison of Husks, Cairn aj novom Homame. Ja som zas pobrblal o Mixtape, trošku spomenul Titanium Court a na záver sme všetci traja už snáď na dobro uzavreli Slay the Spire 2 a Esoteric Ebb.
Viac netreba písať hráčky a hráčikovia, veď si to utekajte vypočuť. Mimochodom v redakčnej komore arkejd voču je to teraz celkom aktívne takže si utekajte popočúvať nové Game Devy o Batmanovi, Videoherné Ľubozvučno ide von v pondelok a do vtedy chytro utekajte na arcadewatch bodka eská kde nájdete krásny text od mystra o Carimare a od Funkyho zas o Operation Flashpoint. A ja som dokonca tiež napísal text, hlboko od srdiečka, ktorý fúkneme von budúci týždeň. Jó a náš skromný instagram si follownite, dokonca aj link máme aktuálny.
To je všetko zlatíčka moje, vidíme sa na discorde a o dva týždne sa budeme môcť aj fyzicky pochytať za trapézy na brnenskom Game Accesse.
Pochválen naveky amen!
Tu je všetko čo potrebuješ:
https://www.arcadewatch.sk/
https://www.patreon.com/ArcadeWatch
https://www.facebook.com/theArcadeWatch/
https://www.instagram.com/arcadewatch/
https://discord.gg/6SskRdh discord bejbe
Pripadne vypočuj aj na bezobrazovych platformach
https://spoti.fi/3wfdgWx - Spotify
https://apple.co/3KZGuhw - apple podcasts
Dnešné intro nám do inboxu zaslal John Ľubozvučno osobne. Zaznamenal svoje túlanie sa po kvalitných festivaloch. Mimochodom do inboxu nám po poslednom nariekaní doletelo habadej intier, takže vám všetkým hrozne moc ďakujeme! Pozdravujem Trávu, Hadesa aj Yablka. Na všetkých sa v intre dostane rad, sľubujem!
Parádny intro track má na svedomí https://doubleash.com/ ❤️
-
Videohry vedia byť pekné, krásne aj nádherné. Niektoré su dokonca tak pekné že by som si ich vycapil na stenu, aby som sa na ne mohol dívať každý deň.
Inkblood od brnenských Hey Bird! je presne taká videohra. Na mihalnicu nám skočila cez náhodné algoritmické odporúčanie a do sŕdc sa zapísala fantastickým trailerom ako z velkej knihy marketingu. Vyzretý art a charakter dizajn podčiarknutý originálnym settingom s mrazivým, stredoveko-industrálnym soundtrackom. A toto všetko v ľúbivom, hlavičku ohýbajucom žánri dedutívno-detektívnej adventúry pripomínajucej sériu Golden Idol alebo Popeov Return to Obra Dinn.
Okrem toho že videohra je krásna, tak aj ľudia čo ju vyrábajú su krásni. Natálie, Petr a Petr nám dnes porozprávali o ich kreatívnej minulosti, inšpiráciách aj o tom ako sa im podarilo dostať sa do vycibrenej kurately nášho obľúbeného Critical Reflexu. Porozprávali sme sa o lokálnej scéne, ručných československých animáciach, dôležitosti človenčiny v marketingu a aj o tom prečo by viac umelcov malo robiť videohry. Jó a playtest majú na steame rozbehnutý, utekajte si ho vyskúšať!
Hey Bird! je štúdio do ktorého sme sa okamžite zamilovali. Hrozne im držíme palce a dúfame, že si nájdu cestu do sŕdc hráčov po celom svete čo najskôr.
Vtáčiky pozdrav tu:
https://store.steampowered.com/app/4114100/Inkblood/
https://heybird.gg/
https://www.instagram.com/heybirdhey/
https://bsky.app/profile/heybirdhey.bsky.social
Majstrov soundtrackárov aka Duo Bifidus si zas pozri tu: https://www.youtube.com/watch?v=PhCYZ_eeQLo
A nás zasa navštív tu:
https://www.arcadewatch.sk/
https://www.patreon.com/ArcadeWatch
https://www.facebook.com/theArcadeWatch/
https://www.instagram.com/arcadewatch/
https://discord.gg/6SskRdh discord bejbe
Pripadne vypočuj aj na bezobrazovych platformach
https://spoti.fi/3wfdgWx - Spotify
https://apple.co/3KZGuhw - apple podcasts
Dnešné intro prišlo od yabĺčka z Prahy. Snáď nám to naši brnenskí hostia odpustia. Ďakujeme yabĺčko za intro!
Parádny intro track má na svedomí https://doubleash.com/ ❤️
-
Pochválen buď ctené hráčikstvo. V posledných týždňoch sa nám releasovými oknami veľmi nepodarilo dostatočne vyvetrať a tak otvárame dnes takúto ľahučkú, no o to mikrošpeciálnejšiu rozcvičku.
Yabĺčko aktívne opúšťal svoju žánrovú škrupinku a porozprával o svojich zážitkoch s veľmi zvláštnymi videohrami. Jozef sa síce nehral, ale aspoň sa na sockách spýtal vás, nech sa spýtate nás, čo vás zaujíma. No a tak sme si strúhli aj premiérový arkádový mail bag. Síce žiadna pošta nám do schránok neprišla, ale do inboxov nám prišlo zopár krásnych otázok na ktoré sme poodpovedali. Zároveň držte uši pevne nastražené, pretože sme si v dnešnej epizóde strúhli množstvo shoutoutov na hry, podcasty, knižky ale aj všeobecne všetky veci, čo by vás mali zaujímať.
Ťažké časy už sú zdá sa preč a my v pľúckach cítime opäť svieži kreatívny závan žiadze po kontentení. Nápadov je priveľa, držte palce nech všetko dobre dopadne. Baterky už nabíjame.
Nezabudni rozdrtiť subscribe button nech už si kdekoľvek a utekaj sa posocializovať na náš discord.
Tu ho drť:
https://www.arcadewatch.sk/
https://www.patreon.com/ArcadeWatch
https://www.facebook.com/theArcadeWatch/
https://www.instagram.com/arcade_watch/
https://discord.gg/6SskRdh discord bejbe
Pripadne vypočuj aj na bezobrazovych platformach
https://spoti.fi/3wfdgWx - Spotify
https://apple.co/3KZGuhw - apple podcasts
Dnešné intro je krásne, originálne a razí z neho ozajstnosť. Úplne rovnako ako z jeho autora Eniaca. Eniačik ďakujeme za krásne intro a vy ostatní si bleskurýchle napíšte do steam searchu HEAVYDELIC a podarujte mu wishlist. Ručne bastlené, slovenské videohry navždy.
Parádny intro track má na svedomí https://doubleash.com/ ❤️
-
SSSJ definuje ezoteriku ako náuku o tajomstvách bytia. Naša redakcia ju dopĺňa ebbom a dodefinováva ako fantastický videoherný klenôtik tohto roku.
Krásne napísané a ešte krajšie nakreslené RPGčko sa nám zapísalo do duší už svojim Next Festovým demom a tak mu dnes venujeme väčšinu nášho brblacieho konťasu. Je to vtipné, dôvtipné, prešpekulované, temné, priamočiare ale aj rozsiahle. Táto hierka má všetko čo potrebuješ a keď ti chýba ešte kúsok na presvedčenie, tak si počúvni dnešný ezoterický podcast.
Hrali sme sa síce veľa, no len tri kúsky. A tak Yablko porozprával o svojich 150tich hodinách v Mewgenics a Tulex zasa o svojich budúcich stovkách hodinách v Slay the Spire 2.
Choď si zahrať Esoteric Ebb. Zahraj si aj Mewgenics a Slay the Spire dva. Počúvaj Videoherné Ľubozvučno, čítaj arcadewatch bodka sk a rozdrť subskripčný gombík na našom youtoube, aby ti neušlo Jozefovo budúce dotýkanie sa hardvéru. Jó a instagram máme tiež, celkom aktívny na náš vkus. Plníme ho totiž storkami s krásnymi videohrami, tak aj tam sa utekaj pozrieť, či náhodou netreba zničiť nejaké nasledovanie.
Tu aha, ani to nemusíš vypisovať, len stačí poklikať.
https://www.arcadewatch.sk/
https://www.patreon.com/ArcadeWatch
https://www.facebook.com/theArcadeWatch/
https://www.instagram.com/arcade_watch/
https://discord.gg/6SskRdh discord bejbe
Pripadne vypočuj aj na bezobrazovych platformach
https://spoti.fi/3wfdgWx - Spotify
https://apple.co/3KZGuhw - apple podcasts
Dnešné intro je vlastne pokračovanie hororovo-liminálnej lynchoviny od Trávu. Zatiaľ vyzerá že sa náš intrový protagonista stále ocitá v ponurých skladoch bez očividného konca. Ale tak aspoň schytáva checkpointy vo forme arkádových lôg. Ďakujeme Trávo, keep us posted!
Parádny intro track má na svedomí https://doubleash.com/ ❤️
-
Videohry sú umenie ktoré sa prihovára srdcu. Vedia ho pichnúť, pohladiť, rozplakať, ohnúť, skrútiť aj pomasírovať. Videohry ti rozpletú spomienky aj zauzlujú myšlienky. Nie všetky videohry to dokážu, no chudák lajky triafajú vždy do čierneho.
Chamraď sú naši arkádový kamaráti. Ich kumšt sme okoštovali na našom game jame, kde uvarili Sen z Úst. Ľudonaratívna básnička ktorá medzičasom narástla do prózy. Zbytočne sa tu budem vypisovať, utekajte si to zahrať. A keď budete mať odohrané, vráťte sa sem späť, dopočúvať si ako chlapci krásne o tom všetko porozprávali.
Polovica Chamrade v zložení Jakub myster a Filip Pytón Vražditeľ sa rozrozprávali o kade čom. O umení, literatúre a videohrách ako o ideálnom výrazovom prostriedku pre romantikov. Podebatili sme o festivaloch, o nezávislých hrách a o avandgardných hrách. Opľuli sme konzum a kapitál a diskutovali o tom, ako ta láka tvoriť viac ako sa hrať a o tom ako sa nevieš prestať hrať to čo tvoríš.
Sen z Úst je naozaj klenôtik tuzemskej hernej tvorby, ktorý si zaslúži byť tebou hraný. Šup friško utekaj na itch.
https://chamrad.sk/
https://mmmyster.itch.io/sen-z-ust
https://chamrad.itch.io/
https://bsky.app/profile/chamrad.sk
https://www.instagram.com/chamradcollective/
https://www.arcadewatch.sk/
https://www.patreon.com/ArcadeWatch
https://www.facebook.com/theArcadeWatch/
https://www.instagram.com/arcade_watch/
https://discord.gg/6SskRdh discord bejbe
Pripadne vypočuj aj na bezobrazovych platformach
https://spoti.fi/3wfdgWx - Spotify
https://apple.co/3KZGuhw - apple podcasts
Dnešné intro bolo prosím pekne vyrobené ručne, hráčikom hugorom. Priznávam, na chvílku mi zišlo zo zraku, no vďaka elaborovanému lašovaniu vo folderoch bolo nájdené. Hugorovi zo srdiečka ďakujeme za túto krásnu animáciu. Máme naozaj najtvorivejšiu komunitu out there.
Parádny intro track má na svedomí https://doubleash.com/ ❤️
-
Slniečko, teplo, záhradky, prechádzky a demá. Za oknom jar a na obrazovkách Steamovský Next Fest.
Z 2026 sa zatiaľ liahne opäť najlepší rok vo videohernej histórii a dôkazom sú demá z prvého parného festivalu hrateľných ukážok.
Do party sme opäť zavolali experta na demobranie hráčika Shape1essa aby nám pomohol zostaviť ultimátny hľadáčik toho najlepšieho čo nás čaká tento rok. Ochutnali sme statočnú dávku videoherna a samozrejme si ani tento krát nenechávame nič pre seba.
Napriek tomu že sa Next Fest dnes končí sa dá niečo ešte uchmatnúť, takže utekajte si spríjemniť pondelok jednohubkovým hraním.
Okoštuj čo nájdeš aj na týchto linkoch:
https://www.arcadewatch.sk/
https://www.patreon.com/ArcadeWatch
https://www.facebook.com/theArcadeWatch/
https://www.instagram.com/arcade_watch/
https://discord.gg/6SskRdh discord bejbe
Pripadne vypočuj aj na bezobrazovych platformach
https://spoti.fi/3wfdgWx - Spotify
https://apple.co/3KZGuhw - apple podcasts
Dnešné intro nám do inboxu priletelo opäť od Trávy. Tento krát ľahká Lynchovina s nádychom voľačoho strašidelného. Jedného dňa nás musí Tráva zobrať na potulky jeho životom, lebo je neuveriťeľné kam sa vďaka nemu dostanú AW nálepky. Ďakujeme Tráva!
Parádny intro track má na svedomí https://doubleash.com/ ❤️
-
Hráčky, hráčikovia a ctené hráčikstvo buď pochválené pri galavečernom počúvaní!
Teraz je síce február roku dvetisícdvadsaťšesť a už stihli vyjsť snáď aj tri tohtoročné gotyčká, no my ideme sumarizovať, ovenčovať, glorifikovať, adorovať, ceniť, ctiť a velebiť všetko dobré z roku minulého, dvadsiatehopiateho.
Ako každý rok tak aj tento sme vytvorili The Zoznam všetkých dobrých videohier. Zoradili sme ich podľa nespochybniteľne objektívneho poradia. Vačšinu sme samozrejme obdiskutovali a niektoré kúsky zas obpísali na našom awebovom článku kde nájdete aj celý The Zoznam v modrom písme s nalinkovanými steam odkazmi pre vaše wishlistové potešenie.
https://www.arcadewatch.sk/articles/the-zoznam-2025-arcade-watch-awards
Samozrejme nechýbalo komunitno-hráčikovské hlasovanie a samozrejme sme losovali aj víťaza. Ten sa musí dopočúvať do konca, aby sa o sebe dozvedel.
Tohtoročná AWA pretrhla hneď niekoľko rekordov. Jedná sa o najdlhší aw podcast v histórii a zároveň v sebe obsahuje aj najprimitívnejšiu polhodinku v histórii za ktorú vďačíme kombinácii pokročilej spánkovej deprivácie s nikdynekončiacou žiadzou československých videoherných tvorcov po debilných názvoch videohier.
Prajeme vám krásne počúvanie hráčky a hráčikovia a vy nám prosím prajte dobrú noc.
Ovenči svojou pozornosťou aj tieto linky:
https://www.arcadewatch.sk/
https://www.patreon.com/ArcadeWatch
https://www.facebook.com/theArcadeWatch/
https://www.instagram.com/arcade_watch/
https://discord.gg/6SskRdh discord bejbe
Pripadne vypočuj aj na bezobrazovych platformach
https://spoti.fi/3wfdgWx - Spotify
https://apple.co/3KZGuhw - apple podcasts
Za dnešné intro zo srdca ďakujeme hráčke Kris a jej ultramilým koťátkam, ktoré sa predsa len nechali presvedčiť na poslúchanie ako aj rešpekt k parasociálnemu umeniu. :mačička emoji:
Parádny intro track má na svedomí https://doubleash.com/ ❤️
-
Citius, Altius, Fortius – Communiter, ale videohry. Olympiáda vo februári celkom zhltla našu pozornosť, no našli sme si čas aj na videohranie. Pred AWAčkami sme doháňali rok minulý ale zabŕdli sme aj do dávnejšej minulosti a s čoskoro prichádzajúcim Steam Next Festom sme sa rozcvičili aj na pár demách. Hrali sme dvoj aj trojáčka, ako aj maličké itchoviny. Boli športy, rpgéčka, adventúry aj sťabytulácke záležitosti. Veď to poznáte.
V srdiečkach nám ešte bije tempo nedávneho Levelu Majstrov a tak shoutoutujeme blejda s autíčkami.exe. Geodia boys ktorí priniesli na playtestnutie ich krásnu doskovku, Game Devy ktoré porozdávali nálepky a Chamraď ktorá zas okrem nálepiek priniesla aj plagátik s artom a post mortemom k Sne z Úst.
Jo a nezabudnite hlasovať v Arcade Watch Awards! https://forms.gle/fpZrGBoGEXTQnHoo9
Február je krutý a odporný, čo sa podpísalo aj na našom sporadickom kontentovaní. Sľubujeme že sa polepšíme a tak držte očko na našich kanáloch, bude veľa noviniek.
To je všetko hráčikovia, držte palce našim hokejistom a keď zrovna nehrajú, hrajte sa vy.
Pozri si výsledky aj v týchto disciplínach:
https://www.arcadewatch.sk/
https://www.patreon.com/ArcadeWatch
https://www.facebook.com/theArcadeWatch/
https://www.instagram.com/arcade_watch/
https://discord.gg/6SskRdh discord bejbe
Pripadne vypočuj aj na bezobrazovych platformach
https://spoti.fi/3wfdgWx - Spotify
https://apple.co/3KZGuhw - apple podcasts
Dnešné intro sa narodilo priamo na Leveli Majstrov. Tráva dlho neotáľal a rovno zbastlil jedno rýchle, extrémne autentické intierko. Tráva si týmto udržiava prvenstvo v rebríčku intrových prispievateľov a vás vyzývam, tvorte! Nálepiek som rozdal sto a sto ešte mám, takže smelo do toho!
Parádny intro track má na svedomí https://doubleash.com/ ❤️
-
Svet je pekne skurvený. Či sa človek pozrie hore, dole, na západ či východ, spoločnosť sa drolí pod tlakom nenávisti a ignorácie. A my sme unavení. Unavení sledovať ako sa deje čo nemá a ako sa nič s tým nedá robiť. Byť smutný a frustrovaný je v poriadku. Našťastie vieme vždy zavrieť oči aj uši a utiecť k videohrám. A tak sa nás chmatnite za ruku a poďme spolu unikať.
Videohry sú umenie a umenie je v ťažkých časoch treba na osvieženie mysle a vzpruženie duše. My sme sa hrali veci nové, trošku staré aj celkom dosť staré (ale nie zas moc). Dobiehali sme veci rozohrané aj veci, čo síce nezaťažia peňaženku, no čas si na utrácanie vždy treba nájsť. A tak sme s chlapcami prebrali kúsky ako ENA: Dream BBQ, Mundaun, Trimjob, Drifter, Donkey Kong Bananza alebo aj krásny drahokam na game jamovej scéne, Quake Brutalist Jam III. Vrátili sme sa k Vanquishu, Psychopompu alebo sme si aj trošku pofantazírovali nad tým, čo nás čaká na hranie v dvadsiatomšiestom.
Hráčky, hráčikovia, je to veru teraz ťažké ale vedzte že s videohrami je hneď o kus lepšie. Je to síce povrchné, no o nič menej ozajstné.
Ak vás duša bolí, dobehnite 7.2. do Dungeon Pubu na Level Majstrov. Ak nemáte cestu okolo a duša aj tak potrebuje balzam, tak si počúvnite Game Devy. Alebo sa nechajte roztrancovať Videoherným Ľubozvučnom.
Sľubujeme, že všetko bude v poriadku.
Poď si po lásku sem na tieto linky:
https://www.arcadewatch.sk/
https://www.patreon.com/ArcadeWatch
https://www.facebook.com/theArcadeWatch/
https://www.instagram.com/arcade_watch/
https://discord.gg/6SskRdh discord bejbe
Pripadne vypočuj aj na bezobrazovych platformach
https://spoti.fi/3wfdgWx - Spotify
https://apple.co/3KZGuhw - apple podcasts
Dnešné intro vyberáme z archívu od pána majstra intrára, Trávu. Kontext nám je síce zatajený, no ležiaci pán vedľa fúrika pravdepodobne plného hliny je celkom vystihujúci obrázok na všetko čo sa okolo nás deje. Lenže pozor. Keďže Level Majstrov je čoskoro a ja mám doma 400 kusov kvalitných vinylových nálepiek, intrá môžme robiť až do dôchodku. Dobehni si uchmatnúť.
Parádny intro track má na svedomí https://doubleash.com/ ❤️
-
Guľa je lesklá a tajuplná. Z jej magickej hmly ťaháme odpovede na to, čo sa stane tento rok. V jednej ruke športka, v druhej otvorená burza. Celoživotné úspory sa menia na tutofku a my sľubujeme zaručenú budúcnosť.
Tým že sme úplne ozajstný insajderi a butikoví žurnalisti, musíme predpovedať budúcnosť. Čo sa zaručene stane, čo zaručene vyjde a čo zaručene bude žnúť úspech? To sa dozviete v dnešnom. tradičnom, super špeciálne predpovedačnom podcaste arkádovej hliadky.
No a keďže sa jedná o formát pravdivo tradičný, tradične vyhodnotíme ako veľmi sme mali pravdu s predpoveďami minulý rok.
Raz darmo toľko písať somarín do deškripcie keď odpovede sú predsa celý čas tam. V našich guliach z kryštálu.
Predpovedám tvoje klikanie nasledovacieho tlačítka na týchto miestach:
https://www.arcadewatch.sk/
https://www.patreon.com/ArcadeWatch
https://www.facebook.com/theArcadeWatch/
https://www.instagram.com/arcade_watch/
https://discord.gg/6SskRdh discord bejbe
Pripadne vypočuj aj na bezobrazovych platformach
https://spoti.fi/3wfdgWx - Spotify
https://apple.co/3KZGuhw - apple podcasts
Dnešné intro som opäť pokrstil zúfalstvom a na poslednú chvílu zbastlil otočením sa o 90 stupňov doprava. Ak ale cítiš potrebu otočiť kvalitu intier o stupňov 180, pošli svoje intro nám a my ho capneme na začiatok podcastu. Také jednoduché to je, áno.
Parádny intro track má na svedomí https://doubleash.com/ ❤️
-
Hráčky a hráčikovia, všetkým len to najkrajšie šnr želáme!
S novým rokom vítame na kanáloch aj nový podcast. Teda podcast je starý, klasický, videoherný, ale v tomto roku novšieho u nás nenájdete. Zimné prázdniny sa už bohužiaľ chýlia ku koncu, no vedzte že sme voľno patrične využili na extenzívne videohranie. No a o všetkom sme si samozrejme podiskutovali.
Tulex s Yablkom si hneď zo začiatku strúli vzájomné strapatenie peria za ligu fantázie no a Jozef zas porozprával v čom si cez sviatky namočil zobáčik. Kecali sme o Easy Delivery Co., Minit, Vanquish, Angeline Era, Chronoquartz, Sonokuni, CorgiSpace a vrátili sme sa aj ku Consume Me alebo and Roger a trošku aj o lokálnej poézii, Sen z úst. Na konci sme si dokonca rozobrali aj čo sme pozerali v telkách a čítali v papieroch, alebo na čo športové sa tešíme najbližšie mesiace.
Všetko má tento podcast. Ja byť vami, tak to počúvam. Tipy aj triky no hlavne krásne videohry do hľadáčiku podostávate.
2026 let's go!
Dvetisícdvadsaťšesť dôvodov prečo nás nasledovať nájdeš tu:
https://www.arcadewatch.sk/
https://www.patreon.com/ArcadeWatch
https://www.facebook.com/theArcadeWatch/
https://www.instagram.com/arcade_watch/
https://discord.gg/6SskRdh discord bejbe
Pripadne vypočuj aj na bezobrazovych platformach
https://spoti.fi/3wfdgWx - Spotify
https://apple.co/3KZGuhw - apple podcasts
Dnešné intro som zo zúfalstva vyrobil ja, Jozef. Došli nám totiž intrá od vás a preto vás so slzami v očiach vyzývam mi nejaké poslať. Nálepiek som rozdal 130 pre pána jána, tak kam ste si to všetci povycápali?! Ale uznávam, maslo na mojej hlave, nové treba natlačiť. Ale najprv tie mikiny. Prisahám že to nie je scam.
Parádny intro track má na svedomí https://doubleash.com/ ❤️
-
Vianoce sú tu hráčky a hráčikovia a s koncom roka prichádzajú bárjaké kapustnice, šaláty, dárečky, medovníky a hlavne oddych a voľno v kruhu blízkych. No a samozrejme videohry, pretože sviatky nám konečne dožičia čas a priestor, podoháňať si všetko neodohraté.
Prázdniny nám tak obalamutili mozgy, že sme aj zabudli dať na čas podcast von. Arkádové trojičie sa tentokrát vybralo porozprávať štandartne o tom čo sa hralo. Nejaké to rytmyčákovanie v UNBEATABLE, temnodušné fpsky ako Mohrta alebo obzretie sa za že vraj najlepším RPG tohto roku: Kingdoms of the Dump a yabĺčko sa dokonca zahral aj druhé najlepšie RPG tohto roku. Ktoré to je, sa nechajte prekvapiť.
Pofrflali sme si na awardy a recenzie a poľúbili a odporučili skvelé dokumenty a podcasty.
V tomto roku už dávame podcastom čau, ale veškerá zábava a aktivita pokračuje na našom discorde. Čiže tam sa vidíme. Jó a Game Devy si vypočujte. Skvelý nový dievčenský podcast na slovenskej scéne. Aj Videoherné Ľubozvučno, ktoré stále krváca v tieni algoritmických neprajníkov.
Každopádne vám želáme šťastné, pokojné, skvelé, štedré a overall fantasticky videoherné vianoce. Nech sa vám všetkým darí a prajeme čo najviac času s plným bruškom a plnohodnotnými videohrami v rukách!
https://youtu.be/XF0POlJFcac?si=Nwizz3sGU-MKvKAS - Game Devy si klikni a followni tadeto
https://youtu.be/ROmJyxOkJSE?si=cRHWG_dQdgbu8RCO - A posledné Videoherné Ľubozvučno zas tadeto tuto
Medovníčky utekaj povyjedať na týchto linkoch:
https://www.arcadewatch.sk/
https://www.patreon.com/ArcadeWatch
https://www.facebook.com/theArcadeWatch/
https://www.instagram.com/arcade_watch/
https://discord.gg/6SskRdh discord bejbe
Pripadne vypocuj aj na bezobrazovych platformach
https://spoti.fi/3wfdgWx - Spotify
https://apple.co/3KZGuhw - apple podcasts
Dnešné intro nám podaroval živý stromček od Jozefa s rodinou. Jozef a jeho rodina má tento rok prvý krát živý stromček. Poučenie pre Jozefa s rodinou znie: Nekupuj živý stromček dva týždne pred Vianocami. Pozdravuje Jozef s rodinou.
Parádny intro track má na svedomí https://doubleash.com/ ❤️
-
V prvom rade si choďte pustiť Videoherné Ľubozvučno. Je to príliš dobré, naozaj. No a v druhom si pustite dnešný podcast, kde sme sa v trojici porozprávali o fantastických videohrách.
V poslednom čase sme sa čo to zahrali ale si aj prečítali. Dotýkali sme sa zariadení ale aj papiera. Holdovali sme fantázii, smetiskám aj mobilným náhražkám za ranné, mozog vyhnívajúce scrollovanie instagramu.
Už ste si pustili Videoherné Ľubozvučno? Ešte nie? No tak bleskem.
Pre tých z vás ktorí ste to stihli, si Tulex pripravil srdiečkový monológ o nádhernom JRPG z kuchyne dvoch školníkov, Kingdoms of the Dump. Yabĺcko porozprával o tohtoročnom rimejku Final Fantasy Tactics a Jozef zasa skromne povykladal o skromnej videohierke so skromnými mikrohrami Warioware. A o časopisoch sme sa porozprávali a o tom, že sú naozaj veľmi dôležité.
Doležité je ale aj počúvať a sharovať Videoherné Ľubozvučno. Ak ste tak doteraz neurobili, choďte si ho vypočuť.
Ďakujeme. Ľubozvučno.
VIdeoherné Ľubozvučno nájdete aj na týchto linkoch:
https://www.arcadewatch.sk/
https://www.patreon.com/ArcadeWatch
https://www.facebook.com/theArcadeWatch/
https://www.instagram.com/arcade_watch/
https://discord.gg/6SskRdh discord bejbe
Pripadne si vypocuj Videoherné Ľubozvučno aj na bezobrazovych platformach
https://open.spotify.com/show/3wWtYY2YktJJChQsixHbW2 - Spotify
https://apple.co/3KZGuhw - apple podcasts
Dnešné intro nám priletelo od Ľuba ktorí tvorí okrem intier aj Videoherné Ľubozvučno. Videoherné Ľubozvučno je na rozdiel od dnešného intra hlboko zakopané pod algoritmickou hlinou. Pusti si Videoherné Ľubozvučno pretože Videoherné Ľubozvučno je skvelé zvukové umenie o videoherných soundtrackoch. Videoherné Ľubozvučno. Videoherné Ľubozvučno. Videoherné Ľubozvučno.
Parádny intro track má na svedomí https://doubleash.com/ ❤️ aka človek čo vyrobil Videoherné Ľubozvučno.
Videoherné Ľubozvučno
-
Jozef nemá rád metal. Jozef nemá rád Franka Klepackeho. V podstate ani ja nemám rád metal (až na pár výnimiek). A vlastne tiež som dosť dlho necítil žiadne vrúcne emócie ku Klepackému. Ale v istom, relatívne nedávnom, momente nastal u mňa v tejto veci zlom. Čo ho spôsobilo? No predsa Red Alert soundtrack. Odvtedy prechovávam ku Klepackému veľký rešpekt. A presne tento istý efekt by som chcel teraz vyvolať u Jozefa. Chcem mu ukázať, že keď nazrie pod pokrievku tejto kultovej klasiky, tak zistí, že Klepacki vie byť aj o niečom inom, ako o metale a to niečo iné vie byť good stuff. Preto pozor, na soundtrack k “Červenému poplachu” sa pozrieme trošku inou optikou, než je väčšina videohernej populácie zvyknutá… ale to je práve na tom to zaujímavé, či? Uvidíme, čo na to Jozef.
P.S. Link na spomínaný podcast od Retro Nation CZ: https://open.spotify.com/episode/1zOY15oTAAvrehttgpLLhx?si=G7rwyCagRayYpGsN0aQaoQ
Ľúbenie Ľubovho Ľubozvučna rozozvuč ľúbením aj týchto miest:
https://doubleash.com/
https://www.facebook.com/groups/hudbavidoehier/
AW kreatívny lejbel zasa popozeraj tu:
https://www.arcadewatch.sk/
https://www.patreon.com/ArcadeWatch PATREON!
https://www.facebook.com/theArcadeWatch/
https://www.instagram.com/arcade_watch/
https://discord.gg/6SskRdh discord bejbe
-
Nasledujúca zastávka: Spiaci hit!
V dnešnom podcaste sa znovu prepravíme na diskusných koľajách do lokálnych projektov. Ani znamenie netreba dávať. Pozvanie totiž prijali Marek Župa a Šimon Baran, ktorí bastlia krásny projekt Elektronka, fotorealistický simulátor bratislavského električkovania. Napriek tomu že sa jedná o voľnočasový projekt, sa chlapcom podarilo okrem pomerne značnej mediálnej pozornosti k sebe pritiahnuť aj početnú komunitu vášnivých fanúšikov urbánneho trainspottingu. Ich discord či instagram sú plné ľudí s ročnými električenkami, električkových fanatikov ale aj samotných vodičov a vodičiek električiek, ktoré im s radosťou pomáhajú s rešeršom a vývojom. Chlapci porozprávali o tom aké je to tvoriť chcenú videohru po večeroch aj víkendoch. O tom aké to je vyrábať každý gombík a každú súčiastku pod drobnohľadom komuntiných odborníkov alebo aj o tom ako sa im spolupracuje s bratislavským dopravným podnikom.
Okrem videohernobastličskej tématiky sme sa ale dozvedeli aj zaujímavosti zo sveta električiek. Napríklad o pôvode ich spevavého pizúkania cez rozchodnosť koľají až po detailné rozdiely palubových dosiek T3 a T6A5.
Do nášho podcastového repertoáru si po Troleu s hrdosťou pripíname aj Eletronku, čiže ak je tu medzi vami niekto, kto vyrába videohru to autobusoch, hit us up!
Revízia odkazov zde:
https://store.steampowered.com/app/4053640/Elektronka_Bratislava/
https://discord.gg/zfchKXQAcA
https://www.instagram.com/elektronka_ba/
https://www.tiktok.com/@elektronka_ba
https://www.youtube.com/@Elektronka_BAV
čiernych pasažierov zas lapni za golier na linkoch tu:
https://www.arcadewatch.sk/
https://www.patreon.com/ArcadeWatch
https://www.facebook.com/theArcadeWatch/
https://www.instagram.com/arcade_watch/https://discord.gg/6SskRdh discord bejbe
Pripadne vypocuj aj na bezobrazovych platformach
https://spoti.fi/3wfdgWx - Spotify
https://apple.co/3KZGuhw - apple podcasts
Dnešné intro si chlapci z Elektronky obhospodárili sami. Odkiaľ sa zobral tento prísne bootlegový prístroj, si vypočujte v popodcastovom bonuse.
Parádny intro track má na svedomí https://doubleash.com/ ❤️
- Visa fler