Avsnitt

  • Čau Praho! Seznam Zprávy na mě vytáhly „skandální“ článek, protože jsme si s manželkou koupili byt na hypotéku. Domnělá novinářská spojitost s kauzou Motol se zakládá jen a pouze na tom, že mě policie kontaktovala jako svědka. Nejsem a nikdy jsem nebyl stíhán. Ale o tom, že šéf Pirátů Zdeněk Hřib pořídil vilu za 25 milionů a to v době svých nezákonných odměn, o tom titulky Seznamu raději mlčí. Klasický dvojí metr.

    👉ODS chce nově přijmout euro. Pár let zpátky přitom ještě sbírali podpisy na petici za zachování koruny! Na jejich názorové obraty a nedodržování slibů už jsme ale zvyklí.

    👉Kandidát na primátora za ODS Tomáš Portlík už teď plánuje, jak po volbách znovu usedne do koalice s Piráty. S těmi Piráty, kteří Prahu poslali do dopravního i stavebního pekla. Volit ODS = udržet Piráty!

    👉Vláda hnutí ANO připravila stavební zákon, který míří do třetího čtení. To je skvělá zpráva a zároveň jediná cesta, jak zrychlit výstavbu a zastavit neúměrné zdražování bytů. V Praze dnes musíte na průměrný byt vydělávat 16 let, což je nejhorší výsledek v celé střední Evropě. Musíme to změnit.

    👉Pirátská kandidátka na primátorku Nieslerová označila soukromé školy za „parazita“. Neuvěřitelná neúcta k tisícům rodičů, kteří platí daně a pro své děti chtějí kvalitní vzdělání, ale město jim kvůli chybějícím kapacitám nedokáže vyjít vstříc. Bez soukromých škol by pražský vzdělávací systém zkolaboval úplně.

    👉Náš starosta za hnutí ANO v Uhříněvsi Tomáš Kaněra neslibuje, ale maká! Právě v těchto dnech tam začala stavba nové školy pro 800 dětí! Skvělá zpráva nejen pro Uhříněves, ale i pro Prahu.

    👉ODS chce po volbách zdražit MHD a parkování pro Pražany. Já říkám jasné NE! Peníze máme brát od turistů a dojíždějících, ne ždímat vlastní obyvatele, kteří už teď mají kvůli drahému bydlení hluboko do kapsy.

    👉Vybojovali jsme 50 milionů korun na parkovací místa pro Prahu 11. Tyto peníze chceme investovat do výstavby nového parkovacího domu pro rezidenty, protože parkování na sídlišti je kritické.

    To vše a mnohem víc se dozvíte ve 184. epizodě mého politického podcastu.

  • Čau Praho! Byl to pokus o Dozimetr 2? STAN chtěl rozházet 125 milionů za propagaci budovy, která ještě ani neexistuje. My z hnutí ANO jsme jim to ale zarazili! Veřejně jsme podivnou zakázku nasvítili a Staňáci se lekli. Mám radost! Je vidět, že opoziční práce není zbytečná. Kluci z hnutí STAN to ale určitě zkusí zas, takže budeme jejich další kroky bedlivě sledovat.

    👉Prezident Pavel se obul do české koruny a do médií se opět přimlouval za přijetí eura. Schytal tvrdou kritiku z řad odborníků. Například ekonom Lukáš Kovanda uvedl celou řadu důvodů a rizik, proč se koruny nevzdávat.

    👉Premiér Babiš na Pavlovo přání ohledně přijetí eura trefně reagoval. “EU zasahuje čím dál více do našich životů, euro by bylo krokem ke ztrátě suverenity,” píše Echo24.

    👉Neblaze proslulý celoživotní poslanec Marek Benda (ODS), který mimo Sněmovnu asi nikdy normálně nepracoval, se pochlubil do médií, že se začal snažit a naplno obstruovat. Zdržuje tím tak všechny důležité změny. To má fakt čím se chlubit!

    👉Jen za část letošního roku už máme stovky výjezdů sanitek k předávkovaným dětem v Praze. Nejmladšímu pacientovi bylo 11 let! Primátor Svoboda (ODS) se na to pouze dívá a tradičně nic nekoná. Drogy jsou přitom stejně dostupné jako láhev vody.

    👉STAN chtěl v Praze protlačit pochybný tendr za víc než 120 milionů Kč. Propagovat se měla Vltavská filharmonie, která ještě nestojí pomalu ani na papíře. Skrze náš tlak se ale podařilo celou věc zarazit dříve, než bylo pozdě!

    👉„Prahu čeká dopravní peklo. Kolony až na hranicích,” psala média. Šílená NEkoordinace uzavírek a stavebních prací pod pětikoalicí pokračuje. Už aby byly volby a měli jsme šanci tohle konečně změnit!

    👉Kandidátka na primátorku Nieslerová za Piráty označila soukromé střední školy za „parazity“. Neuvěřitelné! Bez nich by pražské školství, které Pražané mimochodem oznámkovali trojkou, dávno zkolabovalo.

    👉Alena Schillerová odhalila šokující číslo. Praha má na účtech 194 miliard korun, se kterými vůbec nepracuje, a jen maličkou část z toho úročí! Takže městu se odpařují inflací miliardy, přitom chybí byty, školy a dopravní stavby. Tohle je totální neschopnost vedení města a něco, co musíme co nejrychleji změnit.

    To vše a mnohem víc se dozvíte ve 183. epizodě mého politického podcastu.

  • Saknas det avsnitt?

    Klicka här för att uppdatera flödet manuellt.

  • Čau Praho! ODS dala Praze neviditelného primátora, který podle některých “nebyl už 4 roky spatřen”, a teď chce najednou před volbami dát městu zase tempo. Mezitím Petr Fiala stále žije ve fantazii o tom, jak Češi s láskou vzpomínají na jeho vládu. Podle posledních průzkumů je ale nejvíce odmítaným kandidátem na prezidenta. Nechce ho tam drtivých 80 % Čechů!

    👉Sněmovna stvrdila snížení sociálních odvodů, jak jsme požadovali, a Senát schválil postupnou digitalizaci dávek z pera našeho Aleše Juchelky. Napravujeme chyby, které napáchala Fialova vláda se Stanjurou. Takhle vypadá práce pro lidi, ne jen prázdná gesta.

    👉Ministryně Mrázová dá dalších 6 miliard na dostupné nájemní bydlení. Státní fond podpory investic bude obcím radit i s výstavbou družstevních bytů. Skvělé zprávy! To asi stačí jako komentář ke slibům, co neustále před každými volbami vykřikují Piráti. Všichni víme, jak jejich vedení dopadlo. My neděláme marketing. My řešíme, aby lidé měli opravdu kde bydlet.

    👉Máme finální kandidátku do pražských voleb! Získal jsem důvěru svých kolegů a tak je mi ctí, že jsem letos za ANO lídrem. Moc si toho vážím a těším se, až se svým úžasným týmem neskutečně šikovných lidí budeme moct vrátit Prahu zase na koleje!

    👉Naše letošní kampaň v ulicích, kde se s vámi potkáváme každý den, se ovšem nelíbí konkurenci! Minulý týden na nás dokonce zavolali policii! Samozřejmě jsme to vyřídili ve vší slušnosti a bylo po problému. Přesto se nezastavíme a těšíme se na pokračování. Zaskočte za námi někdy na kus řeči.

    👉Zatímco Pardubice, Teplice i České Budějovice odmítly pochybné nekvalitní trolejbusy z Turecka, Zdeněk Hřib s nimi v Praze podepsal miliardovou smlouvu. Bez homologace, bez referencí, bez jistoty. Proč raději nepodpoříme naše české výrobce, kteří zaměstnávají naše lidi? Tomuhle nákupu se budeme ještě hodně věnovat.

    👉Když už jsme u Zdeňka Hřiba, nezapomeňme, že to byl právě on, kdo usadil do funkce vlivného manažera, který byl nyní obviněn policií za krádeže při stavbě mostu, jak informovala média.

    👉Praha schválila nový územní plán! Začne platit v září. Jsem sice rád, že se to někam posunulo, ale bohužel obsahuje spoustu nedostatků a nevyužitého potenciálu, který musíme začít co nejdříve napravovat. Největší bizár opět Piráti. Proti plánu hlasovali, ale teď se jeho schválením chlubí.. .

    👉Jaká je realita pětikoalice v Praze? Utratili už 400 milionů a nezískali ani jedno stavební povolení. Za 8 let vyrobili jen spoustu obrázků, prezentací a vizualizací. Přesto neváhají před volbami zase slibovat zázračná magická řešení bytové krize.

    To vše a mnohem víc se dozvíte ve 182. epizodě mého politického podcastu.

  • Čau Praho! Piráti mají před volbami nové heslo a už zase slibují tisíce bytů a domovů pro lidi. Realita? Postavili přesně NULA bytů (před 4 lety jich slibovali 10 tisíc!) a o tom, co Ivan Bartoš způsobil Česku svojí digitalizací, radši ani už nemluvme.

    👉Skvělá zpráva! Alena Schillerová si posvítí na neziskovky. Vznikl nový monitor státní pokladny, který ukáže, kam přesně jdou veřejné peníze z měst a krajů. Skutečná transparentnost, kterou Piráti a STAN jen hlásají, ale skutek utek.

    👉Koncesionářské poplatky? Francie, Belgie nebo Dánsko a další země EU je už dávno zrušily. Žádná drama se nekoná. Andrej Babiš jasně před volbami slíbil, že to uděláme, a na rozdíl od Fialy plníme sliby.

    👉Podařilo se nám pozastavit naprosto nesmyslný tendr za 100 milionů korun! Tyto peníze chtěli Piráti a STAN vyhodit za reklamu na Vltavskou filharmonii, která ještě ani nestojí. Budeme to dál hlídat a požadovat vysvětlení.

    👉ODS v Praze představila kandidátku. Moderní strana, říkají. V první desítce mají jedinou ženu. A jejich lídr Tomáš Portlík? Ten šel po schválení kandidátky rovnou k soudu vypovídat v mafiánské kauze Dozimetr.

    👉Portlík odmítá po volbách vládnout v Praze se Zdeňkem Hřibem. Zapomněl ale dodat, že ODS s ním vládne už čtyři roky a celou dobu ho drží u koryta! Jen aby mohli pokračovat v tomhle pětikoaličním chaosu. Nezapomínejte u voleb.

    👉Zdeněk Hřib si dál drží vliv na dopravu a kumuluje jednu funkci za druhou. Náměstek, předseda dozorčí rady, poslanec... a k tomu se mě snaží umlčet soudem. Kdyby tohle dělal někdo z ANO, média by nás ukřižovala.

    👉Praha bude mít nový metropolitní plán. Žádný zázrak to ale není. Sám jeho původní tvůrce, architekt Koucký, ho rozcupoval s tím, že se z něj stal „diktát aktivistů“. Náměstek Hlaváček (STAN) za 8 let nepostavil ani jeden byt a teď přijde s tímhle. Plán musíme ho co nejdříve změnit a opravit!

    To vše a mnohem víc se dozvíte ve 181. epizodě mého politického podcastu.

  • Čau Praho! ”Pacient Petr Fiala se znovu ozval z Bohnic. Léčba se zatím nedaří,” komentoval vtipně Petr Holec. Fiala totiž do médií prohlásil, že si Češi nyní čím dál více uvědomují, jak byla jeho vláda dobrá. Nejspíš při své nostalgii už zapomíná, jak dostal Česko do 33% inflace a Čechy připravil o podstatnou část úspor i mezd.

    👉Pirátskou loď opouštějí už i odsouzení drogoví dealeři! Ten nejznámější, Robert Veverka, odchází s tím, že Piráti jsou na něj „moc velcí komunisti a Zdeněk Hřib moc velký populista.“ Sám Veverka označil stranu za „populistický marketingový projekt bez obsahu a identity.“ To mluví za vše.

    👉Česko má čtvrtou nejlepší cenu nafty v Evropské unii díky včas přijatým opatřením. Karel Havlíček také představil novou podporu rodinným firmám, kdy stát bude těm, kteří splní podmínky, bezúročně půjčovat až 120 mil. Kč. Nezůstáváme u slov, plníme sliby!

    👉Hnutí STAN plánuje na výročí kauzy Dozimetr vyhodit přes 100 milionů korun z vašich kapes za propagaci projektu Vltavské filharmonie. Místo investic do školství nebo oprav silnic se chystá obří marketingová kampaň jen pár měsíců před volbami. Jestli tohle není malá domů, tak nevím.

    👉Praha má nejnižší podíl přijatých dětí na střední školy v celé republice. Opět stovky dětí skončí bez školy, zatímco vedení města v čele s ODS, Piráty a STAN problém 8 let ignoruje navzdory tomu, že jsme je opakovaně varovali a vyzývali k řešení.

    👉Piráti už zase slibují. Tentokrát, že opraví Staroměstskou tržnici. 8 let s tím neudělali vůbec NIC. Před 10 lety jsme jim za ANO přenechali vysoutěžený a hotový projekt - stačilo podepsat a bylo by. Neudělali to a nepřišli s ničím. Proč by jim Pražané teď měli věřit?

    👉Taky jste měli rádi úžasné živé místo pod Stalinem? My s manželkou moc. Od teď je ale zrušeno. Hádejte proč? Piráti ho měli v gesci. Víc už si řekneme v podcastu.

    To vše a mnohem víc se dozvíte ve 180. epizodě mého politického podcastu.

  • Čau Praho! Jedou Piráti v Dozimetru? Policie stíhá manažera, kterého dosadil Zdeněk Hřib a který ovlivňoval zakázky za miliardy. Podle médií také Hřibův nástupce Beránek dohlížel nad hospodařením Dopravního podniku v době, kdy v jeho srdci operovala největší zločinecká skupina. Ten teď vyhrožuje novinářům, aby se neopovážili o nové kauze informovat.

    👉Současná koalice ODS, STAN a Pirátů ale i navzdory obviněním odmítá dotyčného manažera odvolat z funkce! Tohle je ta jejich hodnotová politika? Nechat trestně stíhaného člověka rozhodovat o miliardách a ovlivňovat tok veřejných peněz?

    👉Agentura, která měla za stovky milionů pomáhat lidem v nouzi a řešit sociální začleňování, byla zřejmě další šmelina Fialovy vlády. Naše ministryně Klára Dostálová teď rozkryla, že místo toho, aby peníze šly na dostupné bydlení a pomoc potřebným, putovaly na dobře placená místa a trafiky pro kamarádíčky. Zarazili jsme to.

    👉Živnostníci a malí podnikatelé dostali facku - tentokrát přímo od Senátu. Bývalá vláda jim nejprve drasticky zvedla odvody, čímž porušila své sliby, a teď, když jim hnutí ANO chce konečně pomoci, Vystrčilův Senát v barvách ODS návrh blokuje.

    👉Evropská komise požaduje pro starší auta STK každý rok. Tento nesmysl zcela odmítáme. Je to zbytečná zátěž, jak trefně komentuje ministr Bednárik. Už bylo dost bruselských hloupostí.

    👉Místo investic do bezpečných, oddělených cyklostezek, kterých mimochodem za poslední rok nepostavili ani jediný kilometr, se v Praze pokračuje v malování sebevražedných cyklopruhů přímo mezi auta. Výsledek? Rekordní počet nehod cyklistů a čtyři zmařené lidské životy jen za loňský rok. S tímhle hazardem musíme skončit.

    👉Kandidát ODS na primátora Tomáš Portlík se teď v kampani tváří jako spasitel s heslem, že "dá Praze tempo". Zapomíná dodat, že je už čtyři roky předsedou klubu ODS na magistrátu a je tak plně spoluzodpovědný za současný marasmus a totální stagnaci Prahy.

    👉Dopravní peklo pokračuje. Vedení města předvádí mistrovský kousek, když ve stejnou chvíli rozkope Pražský okruh, Plzeňskou, Radlickou, Holečkovu a k tomu ještě K Barrandovu. Diví se vůbec ještě někdo těmto šílenostem pod Piráty a ODS?

    👉Již tento týden ve středu 13.5. od 14:00 pořádáme opět potravinovou pomoc u metra Opatov! Budeme rádi za jakoukoliv pomocnou ruku, máte-li zájem pomáhat také, a nebo třeba i jen za potraviny a drogerii. Moc děkujeme.

    To vše a mnohem víc se dozvíte ve 179. epizodě mého politického podcastu.

  • Čau Praho! Prezident Pavel chce z unie udělat Spojené státy evropské. Řekl to minulý týden novinářům. Chcete mít jednoho evropského prezidenta, který vládne všem? Hejtman Grolich mu coby nový šéf KDU-ČSL každopádně jako první přispěchal vyjádřit podporu a rovnou přidal další požadavek na co nejrychlejší zavedení eura v ČR. To snad ne...

    👉Rakušan konečně přiznal, že také používal šifrovaný telefon, který měla mafiánská banda z Dozimetru. Celou dobu přitom tvrdil, že ho měly pouze jeho děti jako hračku, a najednou z něj leze pravda jako z chlupaté deky. Vyšetřování Dozimetru každopádně pokračuje, tak uvidíme, s čím přijde policie!

    👉Ministr Tejc podal trestní oznámení kvůli auditu v bitcoinové kauze, který přinesl podezření na zneužití pravomocí a porušení povinností při správě cizího majetku. Jak je vidět, vláda plní své sliby a pracuje na nápravě všeho, čeho se dopustila Fialova koalice.

    👉Předseda Senátu Miloš Vystrčil se zlobí, že na svoji cestu na Tchaj-wan nedostal speciální vládní letoun. Dle svých slov to považuje za podraz a poletí nakonec běžnou linkou. Zaplaťpánbůh.

    👉V Praze jsme navrhli konkrétní plán na vybudování moderního středoškolského kampusu pro tisíce studentů, abychom vyřešili kritický nedostatek míst na školách. Reakce vládnoucí koalice v Praze? Smetli to ze stolu. Nechtějí se o tom ani bavit.

    👉Koalice se nechtěla ale bavit ani o podivném nákupu budov za 649 milionů Kč, jejichž reálná hodnota byla pouze kolem 300 milionů. Nákup provází od počátku podivné okolnosti a koalice ODS s Piráty nechce nic vysvětlovat.

    👉Piráti vám už taky připravují další zákazy. Pirátský radní Beránek chce v létě uzavřít Smetanovo nábřeží a část Malé Strany. Starostové okolních částí protestují. Místo stavby okruhů a P+R parkovišť jen další komplikace pro všechny, kteří v Praze žijí a pracují.

    👉Praha představila novou grafiku na tramvajových zastávkách. Problém? Názvy jsou tak malé, že je skoro nepřečtete. Vysvětlení koalice je ale ještě lepší. Prý podle jejich průzkumu název zastávky pro lidi není tak důležitý. Cože?

    To vše a mnohem víc se dozvíte ve 178. epizodě mého politického podcastu.

  • Čau Praho! Kauza Bitcoin je zpět a vláda podává trestní oznámení! Nový audit, který mimochodem nestál miliony korun za externí služby jako pod předchozí ODS, odhalil nové skutečnosti, kvůli kterým se ministr Tejc a Alena Schillerová rozhodli celou věc postoupit vyšetřovatelům. Hádejte, na koho se ukázalo a kdo by se měl začít bát!

    👉Vláda neposkytne Vystrčilovi letoun k cestě na Tchaj-wan. Ještě že tak! Tyto drahé papalášské výlety placené daňovými poplatníky musí skončit. Jak trefně řekl pan premiér, je třeba pragmatismu.

    👉Naše sliby platí. Koncesionářské poplatky se zruší. Do konce roku bude schválena novela, která osvobodí lidi od placení těchto nesmyslných poplatků. Odpadnou navíc i šílené náklady na jejich výběr.

    👉Zatímco opozice křičí, že se nestaráme o obranu a neinvestujeme do ní, premiér Babiš dal veřejně jasně najevo, že má ČR zájem o zapojení do iniciativy francouzského prezidenta Macrona ohledně jaderného odstrašení.

    👉Dobré zprávy! Inflace v České republice klesla na 1.5 %, čímž se zařadila na druhé nejlepší místo v rámci Evropské unii (po Dánsku, kde je 1.0 %).

    👉Praha otevřela nový Dvorecký most. Stál o 100 % víc, než bylo schváleno (místo 1 miliardy rovnou 2 miliardy Kč), není pro auta a jak se ukázalo, nakonec ani pro cyklisty. Proč? Protože geniální mozky z ODS a Pirátů umístily doprostřed jediného chodníku autobusovou zastávku s lavičkami. Pusťte si video.

    👉Soud v kauze Dozimetr pokračuje a svědci z TOP 09 si najednou nic nepamatují nebo odmítají vypovídat. Jejich strach mluví za vše. Pospíšil, který byl také vyslýchán, má mimochodem skrze své postavení v koalici dodnes vliv na různé zakázky.

    👉Další předražená šílenost pod Piráty a ODS. Zatímco v Pardubicích se staví parkovací místo za zhruba 300 tisíc Kč, u nás na Zličíně ho Piráti postaví za 1.3 milionu Kč. Navíc 15 minut pěšky od metra.

    To vše a mnohem víc se dozvíte ve 177. epizodě mého politického podcastu.

  • Čau Praho! Recidivista Novotný zamířil z vězení přímo zpátky do ODS! No kam taky jinam!? Je to právě ODS, pod kterou se v Praze kupují předražené budovy za stovky milionů a staví se mosty za dvojnásobek odhadní ceny. Martin Kupka už se prý na spolupráci s Novotným ale těší.

    👉Zdechovský kritizuje premiéra Babiše za dovolenou. Přitom to byl právě Zdechovský, kdo si užíval na Maledivách v luxusním 5* hotelu za 68 000 Kč za jedinou noc a celé si to nechal platit obyčejnými lidmi a daňovými poplatníky. Klasický dvojí metr pětikoalice.

    👉Zdeněk Hřib kumuluje funkce za 180 000 Kč měsíčně. Média psala: “Pražští Piráti pod tlakem. Hřibova kumulace otevírá otázku, kam se strana vlastně posunula.”

    👉Hřibovi se ale nelíbí, když se na jeho kauzy ukazuje! Poslal na mě právníky a zaslal mi předžalobní výzvu. A za co že mě chce žalovat? Prý škodím jeho dobrému jménu! Tak to je vtip.

    👉“Televizní poplatky zrušíme,” potvrdil ministr Klempíř a představil plán kroků. Vláda drží slovo a svůj slib splní. Mezitím stínový ministr ODS chce vidět ČT na burze. Decroix o něm (nejspíše právem) prohlásila, že je mimoň.

    👉Šílenost pod Piráty a ODS. Parkovací dům na Zličíně bude stát 4x víc než podobný v Pardubicích. Jedno parkovací místo vyjde na neuvěřitelných 1,3 milionu korun. Dva kilometry cyklostezky podél Vltavy postavili za půl miliardy korun a Barrandovský i Dvorecký most se jim podařilo prodražit na dvojnásobek. Je to jen neschopnost, nebo něco víc?

    👉„Neviditelná“ pirátská cykloinfrastruktura fascinuje Pražany. Na rozkopaném Václavském náměstí se objevilo značení pro cyklisty, které není téměř vidět. Velmi symbolické pro celou práci této koalice. Dělají, že něco dělají, ale výsledek nikde.

    👉Piráti a ODS před nedávnem zrušili náš projekt na říční lázně u Vltavy a teď půl roku před volbami slibují, že se Pražané budou ve Vltavě opět brzy koupat. Chápete to?

    To vše a mnohem víc se dozvíte ve 176. epizodě mého politického podcastu.

  • Čau Praho! Fiala u pumpy přestřelil. Pan profesor se snažil ulovit body videem v Průhonicích, ale trapně skóroval do vlastní branky. Premiér Babiš se mezitím rázně opřel do distributorů paliv. Zatímco opozice jen útočí, my jdeme po skutečném řešení: maržích, které byly u některých čerpaček nadsazené o 6 až 12 korun. Tlak zafungoval a ceny už klesají.

    👉Vláda hnutí ANO má za sebou 100 dní. Nebylo to hájení, ale 100 dní ostrého makání! Zrušili jsme zelenou daň OZE, čímž zlevňujeme elektřinu o 10 %, prosadili jsme nový stavební zákon, vracíme peníze živnostníkům skrze nižší odvody a mnoho dalšího. To jsou výsledky, ne prázdná slova!

    👉Digitalizace ve stylu pětikoalice. Lidem z Jurečkova systému chodí neplatné upomínky z úřadu práce na schůzky, které neexistují. Takhle vypadá ta jejich „moderní“ státní správa. My to po nich budeme teď všechno opravovat.

    👉Chceme zákon o transparentnosti neziskovek a taky ho uděláme. Poctivé organizace a dobrovolníci se nemají vůbec čeho bát, ale musíme si došlápnout na ty, kteří berou peníze ze zahraničí a snaží se ovlivňovat českou politiku.

    👉Řešení bytové krize je pod pětikoalicí v nedohlednu. Odmítli řešit fond dostupného bydlení, jak jsme požadovali. Přitom Magistrát sedí na 150+ miliardách, ale nechce rozvíjet podporu projektů starostů na výstavbu obecních bytů. Současná koalice jen slibuje v tiskových zprávách, ale na zastupitelstvu všechno hází pod stůl.

    👉Piráti, samozvaní bojovníci za klima a Green Deal, posílají do voleb kandidátku, která pracuje pro ropného giganta Orlen. Pokrytectví v přímém přenosu! Zdeněk Hřib je na kandidátce taky, i když už sedí na tolika židlích, že by to ani sám nespočítal. Kumulace funkcí už Pirátům dávno nesmrdí.

    👉Pražský „Pat a Mat“ v dopravě. Piráti v Praze už nezvládnou ani nainstalovat zastávku. Přístřešek, který patří na Smíchov, dali o 10 kilometrů jinam do Dejvic. A o nebezpečném cyklopruhu na Dvořákově nábřeží ani nemluvím, to je hazard se zdravím všech.

    👉Dopravní peklo nekončí. Místo, aby se Kbelská rovnou rozšířila, jak se roky plánuje, koalice ji teď za stovky milionů rozkope jen kvůli opravě. Za pár let se to bude kopat znovu. Buď je to totální neschopnost, nebo vyloženě záměr.

    To vše a mnohem víc se dozvíte ve 175. epizodě mého politického podcastu.

  • Čau Praho! Milion chvilek má za sebou další demonstraci. Kde byli v době Bitcoinu a Dozimetru? Tehdy mlčeli a nevadilo jim nic. Abych to uvedl na pravou míru, nevadí mi, že se demonstruje. Lidé na to mají právo. Ale co například vůbec nechápu, je hysterie kolem televizních poplatků. Jen na výběr těchto poplatků ročně padne úplně zbytečně 250 milionů Kč.

    👉Mikuláš Minář, který za Milionem chvilek stojí, ale také příjemně překvapil. Vyzval současné opoziční strany, zda by byly ochotné nabídnout ANO podporu menšinové vlády. To je pozitivní změna oproti jeho dřívějším útokům.

    👉V Česku se patrně stal teroristický útok. Cílil na výrobce zbraní. Celá věc se důkladně vyšetřuje, ale když už opozice zneužila situace a opět zaútočila na vládu ohledně rozpočtu na obranu, tak bych rád připomněl, že ČR pod vládou ANO investuje do obrany republiky historicky nejvíce.

    👉“Centrální úřad do dvou let. Vláda už ví, jak rychle změnit stavebnictví,” informovaly Novinky. A to si pište! Vláda nečeká ani minutu a usilovně pracuje na odblokování jednoho z největších problémů Česka: výstavby. Obrovský rozdíl oproti Bartošovi a jeho šílené digitalizaci. Tak držme palce.

    👉Co v mezičase dělá Petr Fiala? Když už ODS nešéfuje, tak do ní najednou rýpe a kritizuje. Má snad nějaký svůj tajný plán? “Chystá velký návrat v čele opozice?” ptali se novináři. Pro blaho všech upřímně doufám, že ne.

    👉Ceny pražských bytů vyletěly za 11 let o neuvěřitelných 170 %! Pan Hlaváček (STAN) sice slibuje hory doly, ale realita je taková, že jeho nový metropolitní plán poněkud zklamal, stal se pouze diktátem aktivistů a lidé na bydlení prostě dál nemají.

    👉My na nic nečekáme. Na Černém Mostě s hnutím ANO otevíráme 65 nových obecních bytů. Pro učitele, lékaře, sestřičky a další potřebné profese. Bez zbytečných řečí a bez nekonečných průtahů. Tak se to dělá!

    👉Bizár. Piráti vyhazují peníze za přebarvování červených zastávek MHD na tmavé. Prý je to víc „cool“. To jsou opravdu úžasné priority, jak utrácet peníze. A že jsou lidi na červenou zvyklí a je to tak trochu symbol Prahy? To je jim jedno.

    👉“Piráti útočí na výletní lodě na Vltavě,” psala média. Nenechte se zmást zábavným nadpisem. O co jde? Piráti chtějí omezit počet lodí na řece v centru města. A víte, proč to chtějí? Povím vám to v podcastu!

    To vše a mnohem víc se dozvíte ve 174. epizodě mého politického podcastu.

  • Čau Praho! Tak tohle je bizár. Zdeněk Hřib přišel s výmluvou, že když mu na účet chodilo skoro 50 tisíc měsíčně za jeho neoprávněné odměny, tak si údajně celých 5 měsíců myslel, že jsou to “přeplatky za elektřinu”. Taky by vám skoro čtvrt milionu přišlo logicky jako přeplatek za energie? Pobavilo. Mezitím si Hřib dál staví svojí luxusní vilu v Kyjích.

    👉Žádní papaláši už si jen tak ze srandy nikam vládním letadlem nezaletí, dokud to nebude opravdu nutné. Nově bude totiž tyto lety schvalovat premiér. Andrej Babiš tak trefně reaguje na to, co se nedávno odehrálo kolem pana Vystrčila (ODS).

    👉Kauza Bitcoin! Konečně se ty nitky rozplétají, i když se je Decroix s Fialou snažili zamést pod koberec. Advokátní komora podala žalobu na advokáta Titze, který se teď snaží převést své nemovitosti na manželku. Smyčka se utahuje a brzy se dozvíme víc.

    👉“Správa železnic zaplatila desítky milionů za soukromé advokáty, i když má své vlastní,” informovaly Seznam Zprávy. Konečně vše vyplouvá na povrch a řeší se. Přesně, jako jsem kritizoval podobné praktiky i v Dopravním podniku pod Hřibem a Piráty, na což se taky zaměříme.

    👉Investujeme jako nikdy v historii. Vláda Andreje Babiše prosadila rozpočet s rekordními investicemi 262,5 miliardy korun! To je nejvíc v dějinách České republiky. Peníze jdou do betonu, do dálnic, do železnic a škol. Přesně tam, kde jsou potřeba.

    👉Supermoderní nemocnice v Praze získává obrysy! Vláda jednala s hlavním městem a domluvili se na dalším postupu. Za toto jsem velmi rád a chtěl bych poděkovat, že pražská pětikoalice nehází panu premiérovi klacky pod nohy.

    👉“Byty v Praze zdražily o 180 procent, mzdy zvýšily jen o 50,” psala Prima CNN. Důvody všichni už známe. Ze slibovaných 10 tisíc bytů Piráti postavili nulu a připočtěme i šílenou Bartošovu digitalizaci. My místo planých slibů řešíme konkrétní kroky. Na summitech se starosty sdílíme know-how a připravujeme systémové změny.

    👉ODS si do Pirátů kvůli bytové krizi také rýpla. Nezapomeňte ale, že je to právě ODS, která Piráty celé roky drží v Praze u moci. Volit ODS = udržet Piráty. Neskočte jim na předvolební marketing.

    👉Praha pod Piráty koupila od Jaromíra Soukupa budovy za šílených 649 milionů korun. Šokující je, že znalecký odhad byl jen kolem 300 milionů! Zaplatili tak dvojnásobek z vašich daní. Slibovali zde školu, ale realita po roce? Soukup tam dál sedí, užívá budovy a město z toho nemá žádný užitek. Policie věc šetří a už vyslýchala radní i primátora.

    To vše a mnohem víc se dozvíte ve 173. epizodě mého politického podcastu.

  • Čau Praho! Dozimetr! Praskly další nelichotivé informace na STAN i TOP 09, které měly od mafiánů inkasovat velké peníze. Pan Rakušan se mezitím zlobí, že opět nebyl zvolen místopředsedou Sněmovny. Jeho hnutí je přitom s Dozimetrem propojené pupeční šňůrou! Tentokrát vás zdravím z hor, kam jsem odjel načerpat sílu do další práce!

    👉Zatímco naši občané potřebují pomoc, předseda Senátu Vystrčil (ODS) si zaletěl na paralympiádu vládním speciálem. Já jsem byl nedávno v Miláně a letěl jsem úplně běžnou nízkonákladovkou za pár tisíc. Proč to samé nemůže udělat i pan předseda? Ukázkové papalášství v přímém přenosu!

    👉Lipavský v televizi říká, že začala třetí světová válka. Ministr Macinka ho musel krotit. Nezbývá, než si poklepat na čelo. Kdo tady teď šíří strach?

    👉Zatímco bývalá pětikoalice řeší svoje skandály, vláda Andreje Babiše maká pro lidi. Našli jsme 100 milionů na protidrogovou politiku a vracíme přísné tresty pro neplatiče alimentů. Držíme směr, který jsme slíbili!

    👉Hřibova pirátská nástupkyně představila svoji vizi do voleb: chce zdražit MHD i parkování. Nový pirátský náměstek pro dopravu se také ukázal. Procestoval už přes 300 tisíc z eráru. To je jeho hlavní kvalifikace.

    👉Minulý týden pod primátorem z ODS zasedla naprosto rekordní Rada hl. m. Prahy. Nebyla rekordní v počtu zajímavých novinek, ale v těžko uvěřitelné době trvání. Hotoví byli totiž za 10 minut. Zdá se, že Praha má asi všechno důležité už vyřešené? Wow!

    👉Na Summitu stavebního rozvoje jsme řešili cesty, jak nastartovat dostupné bydlení v hlavním městě. Já jsem mimo jiné na příkladech městských částí ukazoval, že to skutečně lze. Mrkněte na záznamy z akce.

    👉18. března od 14:00 se na vás těším na Opatově u naší pravidelné potravinové pomoci.

    👉A večer od 18:00 se pak uvidíme v restauraci Pohoda na Jihu! Přijďte se mě zeptat na cokoliv. Probereme, co vás zajímá!

    To vše a mnohem víc se dozvíte ve 172. epizodě mého politického podcastu.

  • Čau Praho! Fialova kosmická ostuda nabírá nových rozměrů. Nejdříve se s Kupkou triumfálně chlubili, jak Evropské kosmické agentuře předají novou budovu, aby ji následně pod primátorem z ODS nebyli schopní ani začít stavět. Teď navíc stavbu pražská pětikoalice chce svěřit firmě, která figuruje v korupční kauze Motol a jejíž spolumajitele vyšetřuje Národní centrála proti organizovanému zločinu.

    👉Pirát Hřib se začal bát chodit do televize! V diskusi Prima CNN, které jsem se také účastnil, na poslední chvíli vycouval z účasti a poslal místo sebe slečnu Demetrashvili. Vadí mu, že o jeho neplechách a selháních v Praze vím víc než jiní? Doufám, že příště bude mít víc odvahy!

    👉Nová vláda zrušila zelené daně a ČR se nyní stala druhou nejlepší zemí v Evropě, co se týče poklesu cen energií. Skvělý výsledek. Následovat budou opatření pro energeticky náročné obory a investice do plynových a jaderných zdrojů.

    👉Rozpočtový výbor doporučil schválit návrh státního rozpočtu. Alena Schillerová v rekordním čase opravila chyby po Fialově vládě a dala dohromady funkční verzi, která zajistí České republice plynulý chod.

    👉Česko má nového ombudsmana, který bude dohlížet na ceny potravin a praktiky obchodních řetězců. Velmi pozitivní novinka. Češi se tak už nemusí obávat nesmyslného předražování základních potravin.

    👉Hnutí STAN mělo 4 roky ministra školství a v Praze dokonce i 4 roky radního pro školství. Za celou dobu si ale nevšimli, že chybí místa na středních školách. Hnutí ANO už řadu let navrhuje vykoupit staré budovy a nové kapacity zde vytvořit, přesto se pětikoalice k ničemu neměla. Jak to chtějí řešit teď? Tomu neuvěříte.

    👉Pirátská kandidátka na primátorku jde do letošních voleb s cílem zdražit MHD a parkování. Nedávno přitom ještě slibovali MHD zdarma. Oni už jednoduše neví, jak problémy Prahy řešit jinak.

    👉“Pražany nejvíce trápí kolony a nedostatek parkování,” informovaly Novinky o průzkumu, který vznikl pro diskusní fórum, jež jsem organizoval na pražském magistrátu. Když vedení města nekoná, my to bereme do svých rukou.

    To vše a mnohem víc se dozvíte ve 171. epizodě mého politického podcastu.

  • Čau Praho! Bývalá ministryně Decroix (ODS) utratila 7,3 milionu Kč za to, aby zametla pod koberec Bitcoinovou kauzu? Tak to je “skvělý” způsob, jak utratit peníze daňových poplatníků! Je jim to ale houby platné, protože my se bitcoinové kauze na vládní úrovni samozřejmě budeme dál věnovat. Vznikne i poslanecká vyšetřovací komise.

    👉A to není jediné. Ukázalo se, že Fialova vláda utratila přes 17 milionů za armádní drony, které nikdy nepřišly. Firma totiž radši rovnou zkrachovala. To se asi stát může, ale v tomhle případě byl jednatelem dodavatelské firmy poradce Petra Fialy. Náhoda?

    👉Karel Havlíček představil hospodářskou strategii, která Česko nakopne. Žádné neviditelné drony, ale podpora firem, investice do AI a výstavba bytů. Konečně cesta, jak vyřešit krizi bydlení, pro kterou Fialův kabinet nic neudělal.

    👉Vracíme slevy na jízdné! Od příštího roku opět 75 % pro seniory a studenty. Chceme, aby lidé mohli cestovat do škol a za rodinami bez toho, aby se jim šponoval rozpočet. Slíbili jsme to a plníme to.

    👉Praha pod pětikoalicí v podivném tendru, který vyšetřuje i policie, zaplatila neuvěřitelných 649 milionů za Soukupovo sídlo. Slibovali novou školu, místo toho tam Soukup stále pobývá a neplatil ani nájem. Zatlačili jsme přes kontrolní výbor a aspoň část peněz tak město už získalo. Budeme se tím dál zabývat.

    👉V Praze jsme uspořádali fórum o dopravě a parkování. Zájem byl obrovský, starostové i radní hledají řešení a společně ho najdeme. Například nízkonákladové parkovací domy, které se dají v budoucnu snadno upravit, ale i systémovější koordinace. Když vedení města nic nedělá, vezmeme to do vlastních rukou.

    👉Skvělá zpráva: Praha je jedním z nejbohatších regionů v EU! Předstihli jsme Brusel i Kodaň. Teď jen potřebujeme, aby se to bohatství projevilo i v dostupnosti bydlení a kvalitě služeb, ne jen v kapsách vyvolených.

    👉Pirátská kandidátka na primátorku, která 10 let pracovala pro ropného giganta Orlen. Vtip? Není. Ti samí Piráti, co nás terorizují Green Dealem a cyklopruhy, teď sází na manažerku z ropného průmyslu. Pokrytectví level milion.

    👉Nezapomeňte, už 4. března se opět sejdeme na Opatově u další potravinové sbírky. Každá další pomocná ruka je vítaná!

    To vše a mnohem víc se dozvíte ve 170. epizodě mého politického podcastu.

  • Čau Praho! Zdravím vás tentokrát z Milána, kde fandíme našim hokejistům! Atmosféra je skvělá, ale ani tady nepřestávám sledovat, co se děje u nás doma.

    👉Zatímco Fiala v rozhovorech tvrdí, že Andrej Babiš vyhrál volby podvodem, vláda hnutí ANO za pouhé dva měsíce splnila už 7 zásadních slibů! Vzpomenete si, kolik předvolebních slibů naopak splnil pan Fiala? Tam by bylo snazší spočítat, kolik jich spíš porušil.

    👉A co přesně vláda už zvládla? Ukončila zelené daně, zastavila růst odvodů, odmítla emisní povolenky, snížila ceny elektřiny, přišla s novým stavebním zákonem a tím nekončíme. Pusťte si celý podcast.

    👉“Na emisních povolenkách bohatnou jen banky a spekulanti, průmysl bankrotuje,” řekl trefně premiér. Senát je s vládou v souladu a také odmítá povolenky ETS 2. Jak vidíte, držíme směr, který jsme před volbami slíbili. Tyto nesmysly musí skončit.

    👉Už i Pavel Bém zvažuje po 30 letech odchod z ODS. Může se mu však někdo divit? Slibovaná změna ve straně se nejspíš nekoná a dál se pokračuje v zajetých kolejích.

    👉“Praha dala 649 milionů za Soukupovo sídlo. Ten ho dál užívá a neplatí nájem,” informovaly Seznam Zprávy. Další pirátský majstrštyk. Nejen, že město zaplatilo dvojnásobek odhadní ceny, což stále vyšetřuje policie, ale dodnes ani nemovitost neužívá. To se těch slibovaných škol asi jen tak nedočkáme, že?

    👉Povedlo se! Při výměně veřejného osvětlení se bude v hlavním městě dávat teplejší barva místo ostrého modrobílého světa, jak bylo původně plánováno. Věc bude dále řešit světelný ombudsman.

    👉Architekti rozcupovali nový metropolitní plán pro Prahu. Sám jeho autor říká, že se z něj stal „diktát aktivistů“. Co to může způsobit? Byty se mohou v Praze stát ještě nedostupnějšími. To musíme v říjnu změnit!

    👉Pětikoalice se začíná obávat letošních voleb a tak přemýšlí, že provizorně vrátí tramvaje na Libeňský most. Přitom mohli mít už roky most hotový a ušetřit obrovské peníze, ale nedali si říct.

    👉Piráti, kteří se staví do role největších zastánců ekologie a Green Dealu, vysílají do pražských voleb kandidátku, která už deset let pracuje pro ropného giganta Orlen.

    To vše a mnohem víc se dozvíte ve 169. epizodě mého politického podcastu.

  • Čau Praho! Bývalá ministryně Decroix se na sítích podivuje: “Jak jsme mohli prohrát volby?” Odpovím takhle: třeba tím, jak jste zametala Bitcoingate pod koberec, aby hlavně na ODS nic neprasklo. Nebo tím, jak jste s panem Fialou porušili snad všechny sliby, které jste lidem dali. Peníze jste sice sebrali všem, ale v rekordním zadlužování jste pokračovali zvesela dál.

    👉Bitcoin je ale zpátky ve hře! Ministr Tejc znovu otevírá kauzu, kde ke státu protekla špinavá miliarda od drogových dealerů. Tentokrát už se to zamést nepodaří! Myslím, že řada lidí je teď nervózních.

    👉V ODS se mezitím nic nemění. Celoživotní poslanec Marek Benda ustál bouři a dál pokračuje v čele poslaneckého klubu. Co jsme taky mohli čekat jiného?

    👉Máme za sebou první olympijský víkend a s ním i skvělé zprávy! Zatímco naši skvělí sportovci v Itálii získávají medaile, Andrej Babiš a Karel Havlíček makají na mezinárodní scéně. Setkání s italskou premiérkou Meloni v Římě nebo jednání v Berlíně ukazují, že se vracíme k diplomacii, která hájí české zájmy.

    👉Naše vláda plní sliby: energie zlevňují, inflace padá a konečně se reálně dostaví dálnice D11 a D3. Premiér Babiš navíc přišel s důležitým tématem: ochranou dětí před škodlivým vlivem sociálních sítí. Inspirujeme se Francií, protože bezpečnost dětí je prioritou!

    👉Dvorecký most se pod Piráty prodražil o neuvěřitelných 400 milionů, celkem už na cca 2 miliardy. Nebude přitom ani sloužit autům.

    👉Chceme postavit novou špičkovou nemocnici v Letňanech a moderní psychiatrické centrum pro děti v Bohnicích. Zdraví lidí je pro nás víc než cyklopruhy!

    👉Byty se v Praze mění v nedostupný luxus. Město na situaci prakticky rezignovalo, a proto pořádám pro starosty a radní vlastní konferenci, kde se radíme o možných řešeních. Zítra budu také vystupovat na panelové diskuzi o metropolitním plánu.

    👉Je šílené, že v Praze, která pod dnešním vedením prochází klinickou smrtí, si už každý dělá, co chce. Novinky objevily muže, který si odnáší z Vltavy labutě, a policie za to dává jen směšné pokuty.

    👉Na Jižním Městě kvůli neschopnosti radnice a ODS skončila lékařská pohotovost v Šustově. My v ANO ale nezastavujeme. Dál organizujeme potravinovou pomoc a tlačíme na obnovení lékařské služby.

    To vše a mnohem víc se dozvíte ve 168. epizodě mého politického podcastu.

  • Čau Praho! Kde bylo Milion chvilek v době Bitcoinu, Dozimetru a Fialovy kampeličky? Blažkova miliarda od drogových dealerů nevadila, ale jedna vyhrocená SMS zpráva teď vadí? Co utajený Fialův milion nebo podivná úmrtí kolem tunelování Dopravního podniku? To je ten jejich boj za vyšší hodnoty. Obrázek si udělejte sami.

    👉“Jsem rád, že žijeme v době, kdy lidé mohou svobodně vyjadřovat názory,” reagoval trefně premiér Babiš na demonstraci. Pamatujete si ještě, jak naopak Fiala komentoval demonstrace proti tehdejší pětikoalici? Jak prý šlo o proruské a protičeské síly? Netřeba komentáře!

    👉Podle Rakušana do politiky nepatří “gangsterské metody”. Vysvětlí teda konečně už svůj šifrovaný telefon a pochybné okolnosti kolem Dozimetru?

    👉Pirátská poslankyně si stěžovala, že nemůže z práce odejít už ve dvě odpoledne. Nejspíš neví, že normální pracující ve dvě zdaleka nekončí. Na rozdíl od ní ale většina žen nebere tak obrovský plat.

    👉Jeden úřad, jedno razítko! Stavbu je v Česku nutné odšpuntovat a nová vláda na nic nečeká. Návrh na vznik centrální stavební správy ve sněmovně prošel prvním kolem. Skvělý!

    👉Pirát Hřib mluví, když má mlčet. Navezl se do stavebního zákona, sám ale v Praze ze svého slibu 10 tisíc bytů zrealizoval velkou NULU. Piráti nepostavili nic a o digitalizaci ani nemluvím.

    👉Na vrcholu drahoty je Praha, ukazují průzkumy. Město za celé roky nepostavilo jediný obecní byt. S kolegy jsme to vzali do vlastních rukou a založili jsme Fórum dostupného bydlení, kde si městské části vyměňují své zkušenosti a know-how, jak problém řešit.

    👉Dozimetr! “Zabili ho, to mi nikdo nevysvětlí,” psaly Parlamentní Listy o podivných událostech kolem kauzy. Vláda nyní zřídí zvláštní vyšetřovací komisi. Máme se na co těšit!

    👉Na Jižním Městě jsme konečně schválili rozpočet na rok 2026. Prosadili jsme peníze na sociální služby a kompletní přepracování projektu Gregorova.

    👉Nezapomeňte! 4. února v 14:00 děláme na Opatově další potravinovou pomoc pro ty nejzranitelnější. Kdo můžete, přijďte také prosím pomoct.

    To vše a mnohem víc se dozvíte ve 167. epizodě mého politického podcastu.

  • Čau Praho! Prasklo na Piráty! Radní Komrsková dojí veřejné peníze. Rekordní sumu skoro 14 milionů Kč nechala vyplatit své armádě poradců. Nedávno se přitom pokusila přihrát i městskou zakázku kamarádce, což jsme naštěstí zarazili! To celé v době, kdy Zdeňka Hřiba prošetřují kvůli jeho nezákonným odměnám. Pěkně se nám vybarvili.

    👉SPOLU díky Kupkovi končí. Velké mrzení z nových pořádků má nejspíš i celoživotní poslanec Marek Benda. ODS prý plánuje změny a šéfem klubu možná udělá Petra Fialu.

    👉“Vládní koalice by měla postavit společného kandidáta na prezidenta,” řekl Andrej Babiš na sněmu hnutí ANO. Prezidentské volby se rychle blíží, tak držte palce, ať se vše povede!

    👉Šéfovi Pirátů nyní hrozí pokuta až čtvrt milionu Kč. “Odměnami Hřiba za členství v představenstvu PRE se zabývá úřad v Říčanech,” psala ČT24. To je tak, když si někdo “nevšimne”, že mu nezákonně chodí 50 tisíc měsíčně navíc.

    👉Vláda potvrdila, že plánuje zcela zrušit televizní poplatky od příštího roku. Od dubna se také zvýší platy státním zaměstnancům a finanční úřady se zároveň zaměří na místa, kde peníze utíkají. Např. na potírání práce načerno. Plníme, co jsme slíbili.

    👉V Praze jsme zarazili další zelený nesmysl. Plánovaný zákaz taxi se spalovacím motorem, jak protlačovali Piráti, jsme smetli ze stolu a místo toho přijali rozumnou alternativu.

    👉“Nové onkologické centrum v Motole za 4,5 miliardy by se mělo otevřít koncem srpna,” informoval premiér Babiš. Z tohoto brzy nejmodernějšího centra v ČR mám obrovskou radost a těší mě, že s naší novou vládou přípravy nabraly úplně jinou dynamiku.

    👉Přes 100 tisíc bytů chybí v hlavním městě a ceny letí raketově nahoru. Když koalice nic nedělá, my na místě stát nebudeme! Na fóru dostupného bydlení, které jsem svolal, jsme se starosty řešili, jak na bytovou krizi. Chci, aby příští zastupitelstvo projednalo naše návrhy.

    To vše a mnohem víc se dozvíte ve 166. epizodě mého politického podcastu.

  • Čau Praho! Kupka pohřbil SPOLU! Nový předseda ODS v projektu pokračovat nechce a dává ho k ledu. Jak dlouho ještě udrží slepenec při životě ostatní partaje, než to vzdají? Svého bývalého šéfa Fialu občanští demokraté plánují odklidit “na odpočinek” do Senátu.

    👉Piráty dál povede Hřib. Žádné překvapení. Zarážející je, že pro něj hlasovalo 469 členů a proti 257, což dohromady dává 726. Hlasujících Pirátů ovšem bylo jen 611. Kdo by se ale v pirátské straně zabýval takovým detailem, že?

    👉Rakušan se zlobí. Nedostal svůj vytoužený flek místopředsedy Sněmovny a přijde tak o auto s řidičem a další benefity, na které byl několik let zvyklý.

    👉Nová vláda Andreje Babiše maká a na nic nečeká. Po zlevnění elektřiny dospěla koalice k dohodě, jak zastavit emisní povolenky. Sněmovna také podpořila, že se nebudou dál zvedat odvody živnostníkům.

    👉Dozimetr! V Praze se zase dějí věci. Radní z ODS, Pirátů a STAN potichu umetají cestičku, aby se obviněným v této kauze vrátily zabavené peníze a majetky. Neuvěřitelné.

    👉Další skandál propukl i kolem Nemocnice na Františku, jejíž ředitel šikanoval zaměstnance, zatímco ho radní za ODS celou dobu kryl. Zpráva přišla jen krátce po nedávných událostech v ZOO Praha. Co víc radnice ještě potřebuje, aby začala něco konat?

    👉Pražská pětikoalice nedokáže dostavět ani metro D a Piráti už plánují, jak budou stavět metro O. Nepřijde vám to taky trochu postavené na hlavu? Měli by přestat snít a začít konečně pracovat.

    To vše a mnohem víc se dozvíte ve 165. epizodě mého politického podcastu.